E mërkurë, 28 Tetor, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

blen

Blerja e avionëve ushtarakë nga Greqia, reagon Franca: Lajm i jashtëzakonshëm

Ministrja franceze e Mbrojtjes, Florence Parley, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit grek për blerjen e avionëve francezë “Rafale”. Përmes një postimi në Twitter, Parley...

Ish-e dashura e Ronaldos blen një skuadër futbolli dhe bën premtimin e madh

Daniella Chavez, e cila njihet për historinë e saj të shkurtër me Cristiano Ronaldo, ka vendosur të blejë një skuadër kiliane të futbollit. Modelja e...

Serbia blen sërish armatime nga Rusia pavarësisht kërcënimeve për sanksione

Serbia ka blerë një sistem të sofistikuar kundërajror nga Rusia, pavarësisht sanksioneve të mundshme amerikane kundër shtetit ballkanik, që zyrtarisht synon anëtarësimin në Bashkimin...

E frikshme/ Blen domate, por brenda i del… luleshtrydhe! (VIDEO)

Siguria e produkteve ushqimore që konsumojmë çdo ditë është kthyer tashmë në një problem, teksa shpesh denoncohen raste për tregtimin e produkteve gjenetikisht të...

Ilaçi shitet 180 herë më shtrenjtë/ CFO Pharma e blen 4.8 lekë, ua shet pensionistëve 1.300 lekë

Top Channel zbulon një skandal mashtrimi lidhur me çmimet e barnave dhe falsifikimin e pullave të Agjencisë Kombëtare të Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore. Bari, Soludamin...

Këngëtarja e njohur shqiptare u blen prindërve vilë 1.5 milionë paund

Rita Ora është një nga këngëtaret më të famshme shqiptare. Talenti e ka bërë që të ndërtojë një karrierë ta madhe dhe të organizojë...

Njihuni me kamerierin më simpatik në Shqipëri, me lekët që fiton blen dhurata për motrën

"Shqipëria pa filtra" në BOOM ka sjellë një tjetër histori. Keti, edhe pse është vetëm 8 vjeç, ai punon si kamerier. Thotë se ka...

Foto/Billionerja më e re në botë blen rezidencën që të lë pa frymë

Billionerja më e re në botë, e cila në janar kishte me shumë se 900 milion dollarë pasuri. Ajo është vetëm 20-vjeçe dhe këtë...

Video/Mes mjerimit e varfërisë, “Fundjavë Ndryshe” i blen familjes me 5 jetimë shtëpi në Tiranë

Një ditë e lodhshme por fantastike, ka qenë dje për drejtuesin e Fondacionit “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari. Ai ka ndarë më të gjithë, lajmin...

Video/PD: Veliaj u than gurmazin qytetarëve, shkon e blen makina elektrike

Partia Demokrtike nuk ndalet kundrejt akuzave drejtuar kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj. Këtë herë nga selia blu, deputetja Albana Vokshi ka akzuar Veliaj se...

Të fundit

Champions/ Reali shpëton në fund, Liverpuli dhe Siti nuk falin

Plot 20 gola të shënuara në 6 sfidat e mbrëmjes së sotme të Champions League. Reali i Madridit i ka shpëtuar humbjes turpëruese ndaj Mynshenglabahut,...

Shefi i anti-terrorit: Kemi identifikuar dhe 4 familje për t’i kthyer nga Siria

Shefi i antiterrorit Gledis Nano, i cili ka qenë i përfshirë në misionin e rikthimit të qytetarëve shqiptarë nga kampi Al- Hawl ka treguar...

Shqiptarët në Siri, gazetari: Përmendja e Eva Dumanit rrezikon jetën e saj

Gazetari Taulant Kopliku në një lidhje me skype në 'Open' tha se çdo emër që përmendet në emisione apo media vë në rrezik jetën...

Tragjedi në kanalin e La Manche/ Fundoset varka me emigrantë

Katër persona, ku mes tyre edhe dy fëmijë kanë humbur jetën në një tragjedi në kanalin detar mes Francës dhe Britanisë. Varka me emigrant i...

Ish-Drejtoresha e Tatimeve, tregon aferën e kompanive me uzinën e Ballshit

Uzina e përpunimit të naftës në Ballsh është e mbyllur prej dy vitesh dhe punonjësit nuk kanë marrë pagat e prapambetura. Ata janë futur në...