E mërkurë, 27 Maj, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

baza

“Baza në Hënë”/ NASA zbulon idenë revolucionare: Tullat prej kërpudhe (VIDEO)

asa ka arritur në një ide që mund t’i japë një hov të jashtëzakonshëm kolonizimit të planetëve. “Tullat prej kërpudhe”, është ideja e NASA-s...

VIDEO/ Brenda bazës amerikane që u sulmua nga raketat iraniane

Mediat e huaja kanë publikuar një video nga baza ajrore amerikane Al Asad, ku tregohen dëmet e shkaktuara nga sulmet e Iranit. BBC sjell pamje...

“Ndarja mbi baza etnike, e rrezikshme”, Haradinaj sulmon përfaqësuesen e BE-së

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj e ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini për dialog gjysmë të fshehtë. Duke iu kundërpërgjigjur kërkesës së saj...

Baza e NATO-s në Kuçovë tmerron rusët: SHBA po krijon Shqipërinë e Madhe!

Rusia po i trembet gjithnjë e më shumë zgjerimit dhe forcimit të Aleancës së Atlantikut. Pas lajmit se NATO do të ndërtojë bazën e...

Goditet baza që furnizonte me armë grupet kriminale (Video)

Në Tiranë është zbuluar një bazë që furnizonte me armë grupet kriminale dhe personat që merren me veprimtari kriminale. Operacioni është kryer nga Komisariati i...

Qendrat humanitare ruse, baza destabilizimi në Ballkan

Prof. Kristaq Muzaka/Në mediat ndërkombëtare një zë të veçantë zuri lajmi i publikuar nga agjencitë shtetërore ruse ku theksohet se Vladimir Putin ka firmosur...

Mustafaj: PD, në pikën e fundit. Baza nuk e do Lulzim Bashën

Ish-ministri i PD-së dhe njëherësh shkrimtari, Besnik Mustafaj, thekson se Partia Demokratike ka humbur peshën e saj politike. Kritikat e Berishës në drejtim të kreut...

Ushtarët gjermanë tërhiqen nga baza ushtarake turke në Incirlik

Revista Gjermane Der Spiegel, shkruan se ushtria Gjermane ka filluar të tërhiqet nga baza ushtarake e Turqisë në Incirlik. Sipas asaj që pretendohet, procesi...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT