E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

Banka e Shqipërisë

Banka e Shqipërisë: Rikuperimi do të ndodhë për dy vjet

Në një analizë të posaçme për “Monitor”, Banka e Shqipërisë pohoi se, në rrethanat që ndodhemi, pasiguria në parashikimet makroekonomike është relativisht e lartë,...

“Pse nuk hedhim para me helikopter”/ Sejko tregon sesi po e lufton Banka e Shqipërisë krizën

Banka e Shqipërisë ka qenë aktive në ndërhyrjet e saj për të lehtësuar pasojat e krizës që po shkakton në ekonomi kufizimi i aktiviteteve...

Pandemia, rënia më e madhe në sektorët e shërbimeve dhe bujqësisë

Banka e Shqipërisë analizoi se Covid-19 pritet të ketë një ndikim negativ në pothuaj të gjithë sektorët e ekonomisë. Megjithatë, goditja do të jetë...

Sejko: Mos prisni që bankat të mbajnë gjithë koston e krizës

Në mars të këtij viti, Banka e Shqipërisë krijoi kushtet rregullatore që bankat të shtynin këstet e kredive të bizneseve dhe qytetarëve, deri në...

Sejko: Niveli i kredive të shtyra shkon në masën 2 miliardë euro

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka folur në lidhje me situatën ekonomike në këto kohë krize, si dhe për politikat monetare të...

Pandemia/ Banka e Shqipërisë ul normën e interesit nga 1 në 0.5%

Banka e Shqipërisë ka marrë masat për të luftuar efektet e përhapjes së koronavirusit. Në një dalje për mediat, guvernatori i Bankës së Shqipërisë,...

Banka e Shqipërisë sqaron vendimin për shtyrjen e kësteve të kredisë

Banka e Shqipërisë, në një njoftim për shtyp, ka sqaruar se si individët dhe bizneset mund të përfitojnë nga masat për riskedulimin e kësteve...

Banka e Shqipërisë pezulloi pagesën e kredisë për 3 muaj, ja kush përfiton

Gurvenatori i Bankës së Shqipërisë në një intervistë ekskluzive për "ABC News", ka shpjeguar me dataje se çfarë parashikon në të vërtetë shtyrja e...

“Ngrin” pagesa e kredive, bankat për 3 muaj s’do kërkojnë shlyerjen e kësteve

Koronavirusi në Shqipëri ka infektuar 15 persona, ku një prej tyre ka gjetur vdekjen. Ministria e Shëndetësisë konfirmoi dje viktimën e parë, që ishte...

Banka e Shqipërisë ka blerë 99.3 milionë € në tregun valutor për janar-shtator

Banka e Shqipërisë ka blerë gjithsej 99.3 milionë euro në tregun e brendshëm valutor gjatë periudhës janar-shtator të këtij viti, sipas njoftimit të saj...

Të fundit

“2500-3000 euro për një vend pune”, Prokuroria merr të pandehur mbesën e Adriatik Llallës

Mbesa e Adriatik Llallës është marrë e pandehur nga Prokuroria, e akuzuar për mashtrim më shumë se një herë. Mësohet se Ilda Kërkapi ka mashtruar...

Infektohet kryeministri i Republikës Serbe

Kryeministri i Republikës Serbe në Bosnje dhe Hercegovinë (RS), Radovan Vishkoviq është infektuar me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Ai u testua...

“Të ndjersitur e të rraskapitur, ata nuk ndalen”, mjekët bëjnë “shqiponjën” me duar

119 të prekur me COVID-19 janë shënuar në Kosovë, nga 420 teste të kryera të martën. Numri i përgjithshëm i të prekurve në Kosovë është 5.237,...

“Meriton vetëm duartrokitje!”, Meta nxjerr videon e Ramës (VIDEO)

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është ndalur sërish tek ndryshimet kushtetuese, ndërsa ka publikuar një video të kryeministrit Edi Rama, e cila daton në...

Kupa e Shqipërisë, Tirana kualifikohet në finale

Tirana është në finalen e Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë kanbë mposhtur Bylisin me rezultatin 2-0, falë golave të Muçit dhe Hoxhallarit. Bardheblutë kanë përmbysur kështu...