E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

autoret

Grabitën një grua në Tropojë, arrestohen dy të rinjtë nga Kosova

Policia e Tropojës, ka bërë të mundur arrestimin e dy personave, pasi i vodhën çantën e dorës një gruaje, e cila është ifdentifikuar me...

Video/ Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, kamerat e sigurisë zbulojnë pamje të reja

Vijon të jetë në qendër të mediave greke vrasja e nënës së re 20 vjeçare ndodhi mëngjesin e së martës së 11 majit. Detaje...

Video/ Vrasësit ndoqën ”Kumbarin e Shkodrës”, sapo doli nga shtëpia e tij

Zbardhen të tjera detaje në lidhje me ekzekutimin e Bardhok Pllanajt, të njohur ndryshe dhe me nofkën ”Kumbari i Shkodrës”. ''Ora News'' ka siguruar një...

Rrëmbimi i Jak Prengës, RENEA aksion në Shkodër për kapjen e autorëve

Policia bashkë me forcat RENEA vijojnë aksionet për kapjen e urdhëruesve të rrëmbimit të shtetasit Jan Prenga. Aksioni për kapjen e shtetasve M.B., G.D., dhe...

Kush janë autorët e masakrës së Reçakut, zbulohen identitetet e serbëve (FOTO)

Sot në 21 vjetorin përkujtimor të masakrës së Reçakut, liderët kosovarë kanë kërkuar drejtësinë e munguar për 45 viktimat e regjimit të Milosheviçit. Me anë...

Atentati ndaj Prokurorit, Ardi Veliu mbledh strukturat drejtuese të policisë

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka mbledhur në DVP Tiranë strukturat drejtuese dhe grupin hetimor, në lidhje me atentatit ndaj...

Vrasja e ish-policit Malko/ Zbardhen rolet e 9 të akuzuarve, nga lëvizjet e tyre tek motivi i atentatit

Policia ka zbardhur vrasjen e ish-policit Santiago Malko të ndodhur më 27 gusht dhe ka shpallur në kërkim 8 persona, ndërsa një i nëntë...

Përndiqte vajzën e re në Tiranë, policia arreston 39-vjeçarin

Një 39-vjeçar nga Tirana është arrestuar gjatë ditës së sotme për veprën penale “Përndjekje”. Sipas policisë, shtetasi Gj.Sh është arrestuar pasi në mënyrë të vazhdueshme...

“Lajmi i djeshëm, i qëllimshëm dhe i rremë”, Braçe: Autorët do përballen me ligjin

Zv.kryeministri, Erion Braçe, teksa ka bërë një bilanc të situatës pas tërmetit, konfirmoi se çdo gjë vijon normalisht. Me anë të një deklarate për...

Vrasja e kreut të Njësisë Kotë/ Gjykata merr vendimin, çfarë thanë në gjyq tre autorët

Gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg” për tre shtetasit e arrestuar për ngjarjen e ndodhur...

Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...