Kosova

Kush janë autorët e masakrës së Reçakut, zbulohen identitetet e serbëve (FOTO)


               Publikuar në : 15:45 - 15/01/20 M P

Sot në 21 vjetorin përkujtimor të masakrës së Reçakut, liderët kosovarë kanë kërkuar drejtësinë e munguar për 45 viktimat e regjimit të Milosheviçit.

Me anë të një statusi në facebook, zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Jetlir Zyberaj ka publikuar disa dokumentacione dhe fotografi të autorëve të Masakrës së Reçakut.

“Për rikujtim: Këta janë disa nga kryesit e masakrës së Reçakut.#Kosova nuk do të harrojë asnjëherë”, ka shkruar ai.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT