E enjte, 1 Tetor, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

atentati

“Kush i’a hoqi aparatin që e mbante në jetë në spital…”, ja ku dyshonte Bilal Xhaferri kur i dogjën redaksinë dhe për atentatin me...

Nga: Dashnor Kaloçi Pjesa e njëzetë e dy Memorie. al publikon disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime...

Detaje nga atentati/ Policia shoqëron 6 persona, sekuestrohen tabulatet telefonike

Policia po vijon me hetimet, lidhur me atentatin e një dite më parë në kryeqytet. Preng Gjini mbeti i plagosur rëndë, pasi makinës së...

Shënjestra e atentatit në Tiranë, ndodhet jashtë rrezikut për jetën

Burime pranë spitalit të Traumës bëjnë me dije se Preng Gjini, të cilit i vendosën eksploziv në makinë, ndodhet jashtë rrezikut për jetën edhe...

Atentati ndaj Emiljano Ramazanit, arrestohen babë e bir

Policia e Elbasanit ka gjetur dhe sekuestruar armën e zjarrit me të cilën autorët kryen vrasjen e Emiljano Ramazanit, më datë 20 korrik 2020....

Drejt zbardhjes së eliminimit të biznesmenit Hekuran Billa, policia kap personin e katërt

Arrestohet personi i katërt i përfshirë në ekzekutimin e biznesmenit Hekuran Billa. Burimet ende jo zyrtare bëjnë me dije se në pranga ka rënë...

Përveç hakmarrjes, ja kush është pista tjetër e hetimit për biznesmenin Hekuran Billa

Një ditë më parë u vu në pranga Adiola Lakra, 26-vjeç, e dyshuar si bashkëpunëtore në ekzekutimin e 40-vjeçarit Hekuran Billa te Komuna e...

‘E nxorri në pritë ish-e dashura, lidhje intime me hasmin’, zbardhet dëshmia tronditëse

26-vjeçarja Adiola Lakra, e cila u prangos në Berat, është ish e dashura e Hekuran Billës. Burime për "abcnews.al" thonë se së fundmi ajo...

Kush është vajza që nxori në pritë Hekuran Billën/Telefonata që çoi në pranga 26-vjeçaren

Atentati ndaj Hekuran Billës në zonën e Komunës së Parisit, po shkon drejt zbardhjes. Adjola Lakra është personi i tretë i arrestuar nga policia,...

Eliminimi i Hekuran Billës/ Arrestohet një tjetër bashkëpunëtor (EMRI)

Në kuadër të hetimeve për vrasjen e Hekuran Billës, mësohet se uniformat blu kanë vënë në pranga edhe një tjetër person. Aktualisht bëhet me...

Atentati në Laç/ Gazetari tregon të shkuarën e biznesmenit Paulin Marku

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka treguar tjera detaje lidhur me biznesmenin Paulin Marku (Gjergji), i cili mbeti i vrarë si pasojë e një atentati...

Të fundit

Nga “Mery Celeste” tek Fari i Ishujve Flanan: Misteret e pazgjidhura, që intrigojnë ende shumë njerëz

''Mary Celeste'' Është pa asnjë dyshim misteri më i famshëm detar. Në fillim të dhjetorit të vitit 1872, anija Në fjalë u gjet e braktisur nga...

Lideri i opozitës ruse, Navalny: Putin përgjegjës për helmimin tim

Udhëheqësi i opozitës ruse, Alexei Navalny beson se pas helmimit të tij qëndron presidenti Vladimir Putin. "Putini qëndron pas këtij akti, nuk shoh ndonjë shpjegim...

Ukrainë/ Zjarre masive, 8 të vdekur dhe 10 të lënduar

Një seri zjarresh në pyje përfshinë një pjesë të rajonit lindor ukrainas të Luhansk, ku tetë persona humbën jetën dhe dhjetë kanë mbetur të...

Haga: Brenda 30 ditësh, aktakuzë ndaj kreut të OVL të UÇK, Hysni Gucati

Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë tha se ka ndërmend që brenda 30 ditësh të ngrehë aktakuzë për kryetarin e Organizatës së Veteranëve...

Mjeku Stroni: Rritja e pagave do të ndalte eksodin e bluzave të bardha drejt Gjermanisë

Për mjekun Gent Stroni, niveli i pagave të mjekëve në Shqipëri është problematike. Stroni u shpreh se kërkesa e rritjes së pagave për mjekët në...