E martë, 20 Tetor, 2020
9 C
Tirana

19-vjeçari ishte fshehur në Velipojë, u vetëdorëzua pas telefonatës me të atin

Më të lexuarat

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

A do të ketë një mbyllje të dytë? ISHP në prag të masave të forta shtrënguese

Autoritetet në Shqipëri kanë përsëritur gjatë ditëve të fundit se gjithmonë po tentohet që Shqipëria të mos izolohet, ndërsa pasojat do të ishin fatale....

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

“Shqipëria do të izolohet më 23 tetor”, Alfred Cako bën parashikimin e frikshëm

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një parashikim të frikshëm, ku sipas tij, vendi ynë do të përjetojë një karantinë të dytë. Ndonëse ende nuk...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë? Basha i përgjigjet Braçes

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 eurove. Basha...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

Specialisti shqiptar thotë se virusi do zhduket, nëse mbajmë maska për 6 javë

Çdo ditë e më shumë mjekët kërkojnë nga ana e qytetarëve disiplinim dhe mbajtjen e maskave, si një mënyrë për të penguar transmetueshmërinë e...

‘Gjobat për maskat të paligjshme’, /Meta-Ramës: Reflekto, po tremb qytetarët

Presidenti i Republikës, Ilri Meta i bën thirrje qeverisë, që të reflektojë për aktin normativ, që gjobit qytetarët të cilët nuk e mbajnë maskën...

19-vjeçari Ilirjan Hasanaj është dorëzuar në komisariat nga babai, referuar atentatit të shefit të Policisë Bashkiake. Shkak është bërë një konflikt pronësie, e ndërsa autori ka thënë se kur ka shtënë me armë, ka qenë i dehur. Report tv mëson se Ilirjan Hasanaj, autori i atentatit të shefit të Policisë Bashkiake në Shkodër, Mentor Hasanaj, është dorëzuar pasi është bindur nga babai i tij, përmes një telefonate kur ai qëndronte i fshehur në Velipojë.

Ndryshe nga autori 19-vjeçar i cili ka thënë se atentatin e ka bërë pas një konflikti që e kishte dëgjuar nga babai i tij, ky i fundit ka dëshmuar krejt të kundërtën. I ati i Ilirjan Hasanaj disa ditë më parë ka dëshmuar se me familjen e Mentor Hasanajt nuk kanë pasur asnjëherë konflikt. Këto janë dy deklarata kontradiktore mes babait dhe djalit të tij, që ngrenë dyshime mbi të vërtetën.

Lexo edhe :   Jepet vendimi për 19-vjeçarin që i bëri atentat drejtorit të policisë

I riu ka dëshmuar para oficerëve të policisë se e ka qëlluar Hasanajn, pasi ishte në efektin e alkoolit, e se nuk ishte i vetëdijshëm për veprimin që po kryente. 19-vjeçari shpjegon se arsyeja e plagosjes lidhet dhe me faktin se mes tyre ka pasur një konflikt pronësie, të cilin e ka dëgjuar nga i ati. Ai përjashton përfshirjen e kushëririt në këtë histori, ndërsa thotë se është penduar për ngjarjen.

Nga ana tjetër Report Tv mëson se familja e shefit të policisë ka qenë e përfshirë në konflikt pronësie në 2008, por që s’ka lidhje me familjen e Ilirjanit. Ngjarja në 2008 ka ndodhur në Grufushë, por s’ka të dhëna me familjen e djalit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Më qëlluan me pistoletë”, zbardhet telefonata që alarmoi Policinë e Vlorës

Një 27-vjeçar ka denoncuar në Komisariatin e Policisë së Vlorës, së një person ka dashur ta vrasë. Shënjestra ka qënë shtetasi me inicialet M.F....

Nga nesër kufizohet hyrja në Tiranë nga Dogana, ja rrugët alternative 

Drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupaj, njoftoi se nga nesër do të kufizohet trafiku në zonën e Unazës së Madhe tek ish sheshi...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Sërish izolim?/ Rreth 19 mijë mësues janë trajnuar për mësimin online

Për ti paraprirë çdo situate lidhur me pandeminë, janë marrë masat edhe për trajnimin e mësueve për mësimin online. Shumë mësues kanë rezultuar të...

Familja i jep fund kërkimit për biznesmenin Remzi Hoxha

Familja e Remzi Hoxhës ka bërë të ditur se do t’i jap fund kërkimit të eshtrave të tij. Me rastin e 25-vjetorit të rrëmbimit...