E hënë, 18 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Nora Malaj: Rama të ha munë, e kam pasur shok fëmijërie

Ish-zëvendës ministrja e Arsimit, Nora Malaj, teksa ka analizuar intervistën e kryeministrit dje, thotë se dikur Shqipëria kishte burra të vërtetë ndërsa sot nuk ka duke iu referuar Ramës.

Ajo shprehet në një status në facebook se vendi ynë dikur kishte burra shteti, e ndërsa sot kemi burra me metra të gjatë, që gjatësinë e shesin për vlerë.

Malaj jep argumentet e saj se intervista nuk ishte gjë tjetër veçse një show nga Rama, ku sipas saj, e filloi dhe e përfundoi me një gjuhë fyese, denigruese me gazetarët.

Nora Malaj e mbyll mesazhin e saj me vargjet nga i madhi Dritëro Agolli: “Ta kesh mik të prish punë, ta kesh armik të ha munë”.

Statusi

Kur gazetarët të hedhin në knoc doën !

E filloi dhe e përfundoi me një gjuhë fyese , denigruese dhe çmendarake të gjithë ballafaqimin me gazetarët .

Intimidoj, fyeu e shau , cilin do që i erdhi ndërmend.

Nuk kurse zotin Rakipllari, që me qytetari u mundua të krijonte dialogë, po çmendaraku nuk hante llogjikë, nuk kurseu zonjushën gazetare që me stil dhe shumë mençuri e tepër e përmbajtur, “gëlltiti “gjuhën seksiste dhe arrogante të çmendarakut dhe përballoj me kurajo e qetësi logoren e tij pa argument.

Nuk mundi ta përballoj dot dhe gjuha e trupit e tradhtoj në përballjen me Z. Shullaku.

Dhe as miqësia me zotin Vangjeli nuk e ndihmojë! Ishte totalisht dëshpëruese dhe reale arroganca e tij në pamundësi për t’u përballur me ca të vërteta që ulërasin.

Çfarë mjerimi intelektual dhe çfarë fyerje për shqiptarët , intelektin dhe dashurinë që kanë ata për vendin ,jo vetëm ne Shqipëri ,po kudo ne botë!

Dhe të mendosh që ky mavri – mavi drejton edhe OSBE… Pu pu pu ( do të thoshte Jovan Bregu)

Lexo edhe :   Basha poston videon: Rama gënjeu shqiptarët, duhet të largohet

Pu pu pu cfarë kohesh po kalojme.

Dikur kishim burra shteti , sot kemi burra me metra të gjatë, që gjatësinë e shesin për vlerë dhe garanci “që nuk janë hajdutë!!??” . I vetmi argument dhe lajtmotiv i bisedës se :” Unë nuk jam hajdut se jam dy metra i gjatë”

Lexo edhe :   Ura e Zogut drejt rrënimit, Berisha: Rama urren çdo gjë të Veriut (Foto)

Lumi që mori Vunonë , po merr edhe vendin tonë me ketë njeri jashtë çdo standari social dhe humanë.

Teksa e shihja skenën m’ u kujtuan vargjer e te madhit Dritero: “. Ta kesh mik të prish punë, ta kesh armik , të ha munë”

E unë ne fakt e kam shok fëmijërie …

Kur gazetarët të hedhin në knoc down ! E filloi dhe e përfundoi me një gjuhë fyese , denigruese dhe çmendarake të…

Publiée par Nora Malaj sur Vendredi 16 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...