E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

Arsimi

Basha nga Vau i Dejës: Do të rrisim pagat e mësuesve, zhbëjmë ligjin e arsimit!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në një takim me të rinjtë e Vaut të Dejës, u ndal tek arsimi. Ja fjala e tij: “Kjo qeveri...

Basha me pedagogët në Korçë: Do rritet buxheti për arsimin

Kryetari i Partisë Demorkatike, Lulzim Basha ditën e sotme zhvilloi një bashkëbisedim me mësues dhe pedagogë në Mesonjtorën" e Korçës. Gjatë fjalës së tij, Basha...

Basha: Tekste falas deri në klasën e 9, studim dhe drekë në shkollë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar me familjen e Ramazan Lecit në Lundër, ku i ka shpalosur familjarëve dhe fëmijëve të tij...

Protestat, Kushi: Fëmijët nuk mund të dalin kundra qeverisë

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi u shpreh se ajo që e ka shqetësuar më shumë është nxitja dhe përdorimi i minorenëve për akte dhune. Kushi...

“Ju ishit aktore e një regjisori të dështuar”, artisti i njohur e bën ‘për një lek’ ministren Shahini

Tenori i njohur Agim Hushi, i ka shkruar një letër ministres së Arsimit, Besa Shahini, duke marrë shkas nga vendimi i kësaj të fundit,...

“Të na japë përgjigje se çfarë bëri Turi”/ Kryemadhi rebelohet ndaj ministres Shahini

Gjatë një takimi me të rinjtë, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka ironizuar deklaratën e Ministres së Arsimit se do të largohet nga qeveria...

Gramoz Ruçi: Kuvendi dhe qeveria i detyrohen më shumë arsimit

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, është shprehur se qeveria dhe Parlamenti kanë obligime ndaj sistemit arsimor dhe ndaj studentëve shqiptarë. Gjatë takimit të tij me...

“Lotaria Amerikane 2020?”/ Ambasada sqaron aplikuesit: Ja cili arsim kualifikohet

Ambasada Amerikane në Tiranë ka shpërndarë një njoftim për të gjithë aplikuesit e Lotarisë, ku sqaron se cili duhet të jetë niveli arsimor që...

“I përfshirë nga llumi, balta dhe korrupsioni”, Basha: Arsimi i lartë në krizë

Në një bashkëbisedim pedagogë dhe përfaqësues të arsimit të lartë në vend, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se universitetet në vend janë...

Fotot/Nga prezantimi, tek fotot me bikini. Njihuni me zv.ministren e re të Arsimit

Zëvendësministrja e re e Arsimit, Lorena Haxhiu, është një emër i njohur për publikun shqiptar. Vite më parë atë e kemi parë me emisionet...

Të fundit

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...

Denoncimi/ Grida Duma: Ja si u blenë votat në Bashkinë e Rrogozhinës!

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka denoncuar sot me emra atë që ajo e quan “skema kriminale e blerjes së votave”. Nga foltorja...

Veprim i ngutshëm, por dinakëri taktike

Nga Mentor Nazarko, /panorama.al/ Nisja e procedurave nga ana e PS-së për shkarkimin e Presidentit Meta, ngjan sa relativisht e ngutshme, po aq dhe e...

Revista prestigjoze ‘Panenka’ shkrim për Demollarin: “Platinia i proletariatit”

Marrë nga Panorama Sport Tirana është e paralizuar. Është ora 3 e pasdites e datës 3 dhjetor 1986 dhe nuk ka mbetur as edhe një...