E shtunë, 26 Shtator, 2020
16 C
Tirana

“Ju ishit aktore e një regjisori të dështuar”, artisti i njohur e bën ‘për një lek’ ministren Shahini

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Ndodh e papritura në emisionin “Përputhen”, konkurrenti largohet me urgjencë nga studio (VIDEO)

Çdo ditë emisioni "Përputhen” në Top Channel ofron shumë surpriza. Me plot të papritura ishte emisioni i djeshëm, ku një nga protagonistët e ka...

Tenori i njohur Agim Hushi, i ka shkruar një letër ministres së Arsimit, Besa Shahini, duke marrë shkas nga vendimi i kësaj të fundit, për t’u larguar përfundimisht nga Shqipëria në përfundim të mandatit.

Artisti shprehet mjaft i revoltuar, jo vetëm në lidhje me vendimin e saj, por për atë që ai e quan një qeverisje të dështuar nga qeveria Rama.

Hushi citon ndër rrjeshta të postuar në Facebook se Shahini zgjodhi kohën e gabuar, për ti shërbyer vendit, duke i bërë dëmin më të madh arsimit shqiptar.

Tenori i mirënjohur thotë se vendimi i bërë publik nga Shahini, nuk tregoi gjë tjetër veçse një akt papërgjegjshmërie dhe se nuk e ka dashur kurrë Shqipërinë. Besa Shahini e cila mban postin e ministres së Arsimit që prej dhjetorit të vitit 2018, nuk ka ambicie për të vijuar më tej karrierën e saj politike në Shqipëri. Pak ditë më parë ajo deklaroi se do të largohet nga Shqipëria, pas përfundimit të këtij mandati qeverisës.

Statusi

Leter e hapur shoqes Besa Shahini

Pershendetje shoqja Besa

Po ju shkruaj si shqiptar i emigruar larg dhe per arsye qe sdo te doja tju vija ne pozite te solidarizoheshit me mua!

Por po ju them qe ndodhem kaq larg prej qeverise qe ju perfaqsoni dhe per turpin e saj!

Ju mbase per mire apo nga se u ndjete e “privilegjuar” zgjodhet ti sherbeni nje personi me elokuence qeverisese te dyshimte dhe ndoshta e menduat si kohen tuaj kete!

Por per mendimin tim zgjodhet kohen e gabuar dhe i bete demin me te madh te mundshem arsimit shqipetar!

Ndoshta ju mund te justifikoheni se sakrifikuat dhe u lodhet pafund !

Me vjen keq tju them se askush nuk ua kerkoi sakrificat dhe kete lodhje qe e bete per te sfiduar papjekurine tende profesionale!

Thene figurativisht ju ishit aktore e nje regjisori te deshtuar dhe skini si te na bindni per mosdeshtimin tuaj ministror!

Se fundmi me lejoni qe tju tjem se deshira juaj per te lene Shqiperine pasi te mbaroni mandatin tuaj si ministre ishte shume fyese per te gjithe ne si shqiptare!

Gje qe tregoi se ju nuk e keni dashur kurre kete vend!

Gje qe na konfirmoi shkeputjen tuaj me themel nga kjo toke!

Nuk ju fajesoj! Ju realisht i perkitni nje toke tjeter dhe beni mire qe ktheheni ne shtepine tuaj pavaresisht se jemi nje atdhe!

Por ky akt i te papergjegjshmit shqiptar nxorri ne pah nje zhgenjim te madh qe rendoi mbi shqiptaret dhe nxenesit tane!

Uroj te gjeni kurajo ti shihni gjerat ne sy sic jane

Sinqerisht

Agim Hushi

Leter e hapur shoqes Besa ShahiniPershendetje shoqja BesaPo ju shkruaj si shqiptar i emigruar larg dhe per arsye qe…

Publiée par Hushi Agim sur Jeudi 10 septembre 2020

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Opozita e Bashës si lule artificiale

Nga Lorenc Vangjeli Në Tiranë, por dhe gjithkund gjetkë, gjithçka e ka një çmim. Shëndeti, dashuria, karriera, fati e madje edhe mosha kalendarike mund të...

Rrëzimi i avionit dhe 26 viktimat, Presidenti i Ukrainës e shpall këtë të shtunën ditë zie

Ekipet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë punën në zonën ku një aeroplan ushtarak i Ukrainës u rrëzua. Të shtunën, autoritetet thanë se kanë gjetur edhe...

Stresi konfirmohet pozitiv me koronavirus

Reperi i njohur, Arkimed Lushaj, i njohur me emrin artistik Stresi, bëhet artisti i radhës që konfirmon se është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka...

Reshjet e dendura/ Xhaçka: Parashikimet për javën e ardhshme janë shqetësuese

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, doli në një deklaratë për mediat mbi situatën në vend për shkak të motit të keq. Ministrja paralajmëroi se intensiteti...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...