E hënë, 25 Maj, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

arrest

Viza false për në SHBA, arrest me burg për 15 persona

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për 15 persona. Këto të fundit akuzohen për falsifikim vizash...

Arrest me burg për Altin Ndocin, avokati: Klienti im u ka shkuar në varrim

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Altin Ndocin dhe 22-vjeçarin me inicale K.A, të cilët akuzohen për vrasjen...

“Arrest me burg” për 6 të akuzuarit për ekzekutimin e Jan Prengës

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar ka rikonfirmuar sot masat e sigurisë për 6 personat e akuzuar...

OFL-ja i sekuestroi pasurinë, Gjykata jep masën për Ardian Doçajn

Sot Ardian Doçaj, i  akuzuar për pengmarrjen dhe vrasjen e Jan Prengës ka dalë para togave të zeza në Gjykatën e Tiranës. Në seancën...

Arrestohet 25-vjeçari në Elbasan, po transportonte 4 sirianë

Një 25-vjeçar ka përfunduar në pranga në Elbasan pasi po transportonte 4 sirianë të cilët kishin hyrë ilegalisht në Shqipëri. Sipas policisë është arrestuar shtetasi...

Itali, pranga 4 shqiptarëve: Çfarë fshihnin në biznesin e tyre si bletërritës

Një bandë shqiptaro-italiane me 6 veta, ku 4 prej tyre ishin shqiptarë ka rënë në prangat e policisë italiane. Ata akuzohen nga autoritetet e...

Dhunoi me çekiç kushëririn, arrestohet i rrezikshmi që kërcënoi Saimir Tahirin

Vladimir Gjuta ka rënë sërish në prangat e policisë, pasi akuzohet se ka rrahur me çekiç kushëririn e tij. Mësohet se Gjuta është arrestuar më...

Gjykata jep masën e dënimit për ish-kandidatin për deputet që kërcënoi Kurtin

Zëdhënësi i Gjykatës së Apelit, Arbër Jashari ka bërë me dije se ish-kandidati për deputet i Nismës Socialdemokrate, Haxhi Hoti është rikthyer në burg. Mediat...

Thirrjet kundër Amerikës, Gjykata jep masën e dënimit për Ikballe Hudutin

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar 30 ditë paraburgim për Ikballe Berisha Hudutin. Ikballja u arrestua pak ditë më parë për shkak të disa postimeve...

Aleksandër Gjoka para togave të zeza, çfarë mase sigurie ka kërkuar Prokuroria

Arrestimi i këngëtarit të njohur Aleksandër Gjoka është shoqëruar me bujë ditën e djeshme. Ai u ndalua pasi ishte duke drejtuar mjetin në gjendje...

Të fundit

Parashikimi i motit për ditën e sotme, 25 maj 2020

Pjesa e parë e ditës mbetet në ndikimin e kthjellimeve në vend, por mesdita dhe pasditja sërish shtojnë vranësirat në territor, ndërsa reshje priten...

Grenell jep dorëheqjen nga posti i ambasadorit? DW zbardh prapaskenat

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i ngarkuar edhe për dialogun Kosovë-Serbi nuk kishte shumë miq në Berlin me mënyrën e tij jodiplomatike. Tani...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD-së në Mirditë/ Basha: Drejtues i shkëlqyer vendor

Kreu i PD-së, Lulzim Basha bën me dije se është ndarë nga jeta ish-kryetari i Partisë Demokratike në Mirditë, Preng Toma. Përmes një postimi në...

Thyen punishten e mermerit dhe vodhën, arrestohen 4 të rinjtë në Tepelenë

Policia ka arrestuar 4 persona në Tepelenë, pasi dyshohet të kenë vjedhur një punishte mermeri. Ngjarja në fjalë ka ndodhur 5 ditë më parë. Në...

“Ky investim do të punësojë një numër të konsiderueshëm njerëzish”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama bën me dije se po përfundon fabrika e re agropërpunuese e përgatitjes së esencës së frutave dhe prodhimin prej tyre të...
WhatsApp KONTAKTO TT