E martë, 29 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

armand shkullaku

Ndalimi i Çilit më kujton arrestimet në kohën e diktaturës

Nga: Armand Shkullaku Pavarësisht se për çfarë akuzohet Henri Çili, do të jetë gjykata ajo që do të vërtetojë, ose jo, fajësinë e tij. Për...

Shkullaku shfrenon fjalorin në studio

Gazetari Armand Shkullaku ka shpërthyer mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku nuk është kursyer me fjalorin aspak etik. Teksa ka komentuar tryezën për...

“Do dalësh në 4:30 të lyesh shkallën”/ Shkullaku: Më erdhi keq për Veliajn

Gazetari Armand Shkullaku ka komentuar “përplasjen” mes kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj këto ditë, veçanërisht kur vizituan familjen Lala në banesën e...

Shkullaku flet troç: Ja pse Rama po bën të pamundurën që të zgjidhet Arta Marku

Analisti Armand Shkullaku shprehet se kryeministri Rama do të bëjë ç’të jetë e mundur që Arta Marku të zgjidhet sërish në krye të Prokurorisë. I...

Armand Shkullaku: Rama ka ngrënë shumë peshq tek lokali i Mihalit

Gazetari Armand Shkullaku, teksa ka qenë i ftuar në emisionin ‘Zonë e Lirë’, i është rikthyer çështjes së shumëdebatuar, atë të Mihal Kokëdhimës. Ai...

Kur shteti çmendet më keq se Mihali

Nga: Armand Shkullaku Kur erdhi në pushtet, rreth 6 vite më parë, Edi Rama deklaroi se “do të qeveriste me forcën e shembullit dhe jo...

30 qershori, karikatura e fundit e demokracisë rilindase

Nga: Armand Shkullaku Karikatura e zgjedhjeve lokale, të cilës Rilindja po përpiqet t’i japë dorën e fundit, shërbeu ndër të tjera për të na treguar...

“Do më ishte kërrusur kurrizi si ty”/ Përplasje mes Ballës dhe Shkullakut: Mos guxo…

Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla është përplasur me gazetarin Armand Shkullaku në emisionin “Opinion. Teksa Shkullaku po fliste për çështjen "Babale" dhe skenarët...

Shkullaku: Sahit Dollapi u arrestua me urdhër nga lart

Gazetari Armand Shkullaku ka dhënë versionin e tij në emisionin "Opinion", lidhur me dhunën ndaj Sekretarit Organizativ të Partisë Demokratike, Sahit Dollapi. Ai tha...

Plas sherri/Bardhi i kujton 1 milion eurot, Peza: Fevziu ka 10 milion euro, dhe s’ia përmend njeri

Një situatë e tensionuar është krijuar në emisionin “Opinion”, ku Alfred Peza ka patur një përballje mjaft të fortë me Gazmend Bardhin. Ky i...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...