E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

Arben Imami

Majko dhe Imami flasin për shembjen e selisë së parë të PD-së

Nga Luljeta Progni Një dhomë me derë xhami, në katin e parë sa hyje në godinën nr.15 të Qytetit Studenti, u bë streha e studentëve...

“Nuk i dilnin lekët se ishin me rroba plazhi”, Nard Ndoka rrëfen historinë me Mihal Kokëdhimën

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka, ka risjellë sërish në vëmendjen e publikut Mihal Kokëdhimën, pronarin e lokalit i cili terrorizoi turistët spanjollë. I ftuar në...

Arben Imami ia faturon fajin PD-së për krizën: Protestat pa objektiv s’japin rezultat

Ish-ministri i Mbrojtjes dhe bashkëthemeluesi i PD-së, Arben Imami, në emisionin 'Real Story' të Sokol Ballës ka folur lidhur me protestat e opozitës. Ai...

I përmendi familjen, Imami zëvendëson Metën në ‘Real Story’

Tashmë është kthyer në një çështje të bujshme ajo e ftesës së Sokol Ballës ndaj kreut të Shtetit, Ilir Meta. Prej dy ditësh, gazetari...

Historianët britanikë: Ja si Arben Imami bashkëpunoi me grekët, në rrëzimin e Sali Berishës më 1997-ën

Ish-ministri i Mbrojtjes në qeverinë Berisha, Arben Imami ka luajtur një rol jetik në rrëzimin e ish-liderit demokrat nga pushteti 21 vjet më parë....

AUDIO/ Imami i jep ultimatumin Bashës: Kjo është prova jote finale!

Një ndër kritikët më të ashpër të Lulzim Bashës, Arben Imami ka debatuar ashpër me kreun e PD-së në mbledhjen e djeshme të Kryesisë. Imami...

Imami: Basha të largohet menjëherë, ka shkulur themelet e bashkëjetesës në PD

Ish-ministri i Parisë Demokratike, Arben Imami ka kërkuar dorëheqjen e menjëhershme të Lulzim Bashës nga funksioni i kryetarit të PD-së. Imami tha se Basha...

“Ku janë gratë që bëjnë peticione kur lëndohet Vlahutin?”, shpërthen Açka pas deklaratës së Imamit

  Deklarata e bujshme e ish-ministrit të Mbrojtjes, Arben Imami ka shkaktuar reagime të forta. Imami u shpreh mbrëmë se “nuk mund të zëvendësohet Topalli me...

U “masakrua” pas deklaratës së bujshme, si justifikohet Arben Imami

Deputeti Arben Imami ka reaguar pas "masakrimeve" që vijuan si pasojë e deklaratës së tij të fortë, të bërë mbrëmë në emisionin “Opinion”. Imami tha se...

Topalli e Imami në front të ri politik: Luftë Bashës, Ramës e Metës

Jozefina Topalli, ish-numri dy i PD- së dhe deputete e kësaj partie, gjatë konferencës së perbashkët për shtyp me Arben Imamin, barazoi Bashën me Ramën...

Të fundit

Infektohet kryeministri i Republikës Serbe

Kryeministri i Republikës Serbe në Bosnje dhe Hercegovinë (RS), Radovan Vishkoviq është infektuar me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Ai u testua...

“Të ndjersitur e të rraskapitur, ata nuk ndalen”, mjekët bëjnë “shqiponjën” me duar

119 të prekur me COVID-19 janë shënuar në Kosovë, nga 420 teste të kryera të martën. Numri i përgjithshëm i të prekurve në Kosovë është 5.237,...

“Meriton vetëm duartrokitje!”, Meta nxjerr videon e Ramës (VIDEO)

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është ndalur sërish tek ndryshimet kushtetuese, ndërsa ka publikuar një video të kryeministrit Edi Rama, e cila daton në...

Kupa e Shqipërisë, Tirana kualifikohet në finale

Tirana është në finalen e Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë kanbë mposhtur Bylisin me rezultatin 2-0, falë golave të Muçit dhe Hoxhallarit. Bardheblutë kanë përmbysur kështu...

Thoshte se pandemia është budallallëk, 37-vjeçari humb jetën 4 ditë pasi ishte infektuar

Ndërsa bota është e gjunjëzuar nga koronavirusi, ka nga ata që janë skeptikë nëse është i vërtetë ky virus. Shumë qytetarë ende nuk binden...