E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

I ka dalë kundra Bashës/ Duma: E kam mbrojtur Imamin, Rama e donte në burg

Deputetja e zgjedhur e Partisë Demokratike për qarkun e Kavajës, Grida Duma i është kundërvënë ish-ministrit të Mbrojtjes, Arben Imami, i cili kërkon dorëheqjen e kryedemokratit Lulzim Basha.

E ftuar në emisonin ”Zonë e Lirë”, Duma tha se 7 vite më parë e kishte mbrojtur Imamin nga kryeministri Edi Rama, i cili kërkonte dënimin e tij.

Grida Duma: ”Unë e mbaj mend në 2013 sesi kam bërë një debat 3 orësh për të mbrojtur Ben Imamin sepse kryeministri bërtiste të dënohet. Nuk kisha asnjë njohje me të. Dhe edhe pse nuk dija pse bërtitej kundër tij, e mbrojta me një parim; një kryeministër nuk duhet të ulërasë sepse ishte gijotinë politike. Dëgjoj sot të njëjtën përsëritje. A e bën Ben Imamin faktin që ai nuk u ndëshkua në fund? Për mua jo. Po të donte ndonjë spekulant mund të thotë; ore ky Beni pse nuk u dënua, bashkëpunoi me Ramën?”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shto ujë e shto…komisione

Nga: Skënder Minxhozi Lulzim Basha po përpiqet të krijojë një axhendë paralele me "Foltoren" e Sali Berishës, e cila po gërryen prej javësh jo vetëm...

Rrjedhin dokumentet konfidenciale, si lobojnë shtetet për ngrohjen globale

Një rrjedhje e madhe e dokumenteve të parë nga "BBC News", tregon se si vendet po përpiqen të ndryshojnë një raport shkencor vendimtar, se...

Veshka e derrit transplantohet te njeriu (FOTO)

Për herë të parë, një veshkë derri është transplantuar në një njeri, pa shkaktuar refuzim të menjëhershëm nga sistemi imunitar i marrësit, një përparim...

Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/Publikohen pamjet ‘apokaliptike’ (VIDEO)

Të paktën 3 persona u vranë dhe më shumë se 30 u plagosën në një shpërthim të fuqishëm në një restorant, në qytetin verilindor...

Evi Kokalari i publikon dokumentin Bashës: Të nis një investigim për këto afera

Që kur u shfaq në "Foltoren" e Sali Berishës si një mbështetëse "amerikane" e ish-kryeministrit në “luftën” e tij kundër SHBA-së, Evi Kokalari nuk...