E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

aplikime

Byroja Kombëtare e Hetimit hap aplikimet për hetuesat e rinj, ja si mund të bëheni pjesë

Byroja Kombëtare e Hetimit ka hapur fazën e aplikimeve për pozicionin e hetuesit në këtë instancë. Kjo ka ardhur pas takimit që Aida Hajnaj...

Policia e Shtetit hap aplikimet, kriteret që duhet të përmbushni

Policia e Shtetit bën me dije se janë hapur aplikimet për studentë që kanë përfunduar ciklin e dytë të studimeve të arsimit të lartë...

Rihapen aplikimet për ndihmën nga paketa e parë financiare

Të gjithë tatimpaguesit dhe individët të cilët nuk kanë mundur të aplikojnë për të përfituar nga paketa e parë e ndihmës financiare “VKM Nr.254...

Rindërtimi/ Rama: Pa mbyllur aplikimet deri në 28 shkurt, nuk avancojmë dot

Kryeministri Edi Rama sot ishte në Durrës, ku inspektoi banesat të cilat po rindërtohen pas tërmetit të 26 nëntorit. Ndër të tjera Rama theksoi se...

“Do të përfitojnë 1000 familje”/ Veliaj: Ja kur nis aplikimi për kreditë e buta

Bashkia e Tiranës do të hapë sërish thirrjen e tretë për të aplikuar për kredi të zbutura për shtëpi. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj bën me...

Numri i aplikimeve për azil në Gjermani bie për 14%

Gjermania ka thënë se numri i aplikacioneve të azilit ka rënë për 14 për qind vitin e kaluar, duke vazhduar kështu trendin e zvogëlimit...

Skadimi i kartave të identitet, radhë të gjata njerëzish që presin të aplikojnë

Rritet fluksi i qytetarëve në Vlorë që duan të marrin shërbime në zyrat e aplikimit për pasaporta dhe kartë identiteti. Bëhet me dije se fluksi...

Nuk ndalen azilantët nga Shqipëria, 21% më shumë aplikime në janar-shtator

Ndonëse kanë normën më të lartë të refuzimit të kërkesave dhe jetojnë në një vend që nuk ka luftë apo konflikte etnike, asgjë nuk...

Nisin sot aplikimet për lotarinë amerikane

Sot nisin aplikimet për lotarinë amerikane. Ambasada Amerikane shkruan në Facebook se aplikimet do të zgjasin deri më 5 nëntor. “Regjistrimet për Programin e Lotarisë...

Lotaria amerikane/ Ambasada nxjerr datat, ja kur nis aplikimi

Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar hapjen e regjistrimeve për lotarinë. Përmes një postimi në Facebook, ambasada thekson se regjistrimet do të fillojnë nga...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...