E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

aplikacion

TikTok i kundërpërgjigjet Trump: Nuk do të shkojmë askund

Presidenti Donald Trump njoftoi dje se do merren masa për ndalimin e aplikacionit të famshëm, TikTok në SHBA. Ndërkohë së fundmi ka ardhur një reagim...

Aplikacioni më i shkarkuar bie në të gjithë botën, miliona përdorues nuk dërgojnë dot mesazhe

Një prej aplikacioneve më të përdorura në mbarë botën, WhatsApp, ka shfaqur probleme mbrëmjen e sotme. Lajmërimi është përcjellë në Twitter, ku përdoruesit kanë treguar...

Ky aplikacion është sa argëtues, aq edhe i rrezikshëm

Në korrik të një viti më parë, aplikacioni FaceApp fitoi shumë popullitet në rrjete sociale. Siç mund t’ju kujtohet, aplikacioni shndërronte fotot duke krijuar pamje...

Aplikacioni italian për gjurmimin e COVID-19 do funksionojë dhe jashtë vendit

Aplikacioni i krijuar nga autoritetet italiane për të gjurmuar rastet me koronavirus, i quajtur “Immuni” tashmë është lehtësisht i aksesueshëm edhe për disa vende...

Gjurmimi i të infektuarve/ Nga 8 qershori në Itali hyn në përdorim aplikacioni ‘Immuni’

Italia do të përdorë një aplikacion tashmë që do të bëjë të mundur gjurmimin e kontaktit të personave të prekur me koronavirus. Aplikacioni, i quajtur...

Konkurrencë e fortë për videot virale, sulmohet TikTok-u

TikTok-u, aplikacion për shpërndarjen e videove në internet, kryeson për momentin. Ky aplikacion shkarkohet dhe përdoret me ritme të shpejta në mbarë botën, nga...

Veshi fustanin e gruas për “Tik Tok”, futbollisti ‘masakrohet’ nga fansat

Dikur Facebook-u dhe Instagram-i, e ndërsa tashmë “Tik Tok” është kthyer në një nga aplikacionet më të frekuentuara të momentit. Ky aplikacion po bën...

Aplikacioni më trend i momentit kalon pritshmëritë, 2 miliardë shkarkime në gjithë botën

Aplikacioni më trend i momentit është TikTok, ku është shkarkuar 2 miliardë herë në gjithë botën. Duket se ky aplikacion ka parë lulëzimin e...

E sigurt që edhe ju e përdorni këtë aplikacion! Si ta kuptoni nëse iu kanë bërë “bllok”

WhatsApp-in me shumë gjasa edhe ju e përdorni, ndërkohë në këtë artikull do iu tregojmë se si ta kuptoni nëse iu kanë bllokuar. Për hir...

Kohë karantine/ Aplikacioni i famshëm bën ndryshimin që e donim të gjithë

Aplikacioni i famshëm WhatsApp në këtë periudhë karantine ka bërë një ndryshim që padyshim e donim të gjithë. Shumë shpejt do të kemi mundësi që...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...