E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

amerikanë

Astronautët amerikanë në një mision historik

Udhëtimi drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës, i astronautëve të NASA-s në bordin e raketës Falcon 9, Koloneli i Marinsave në pension Doug Hurley dhe...

1920/ “Ka dalë në shitje limuzina amerikane e Esat Pashës”

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 23 Prill 2020 “Le Figaro” ka botuar, të enjten e 29 korrikut 1920, në ballinë, një shkrim në lidhje me...

Engel dhe Menendez, të shqetësuar me qasjen amerikane ndaj Kosovës dhe Serbisë

Ligjvënësi Eliot Engel dhe senatori Bob Menendez, u shprehën të hënën të shqetësuar me faktin se Shtetet e Bashkuara ushtruan trysni mbi qeverinë e...

COVID-19/ Shtëpia e Bardhë: Amerikanët të përgatiten për një javë shumë të vështirë

Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650, Shtëpia e...

COVID-19/ Ambasada e SHBA: Po ndihmojmë për zbulimin e rasteve pozitive

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri njofton se përmes USAID po ndihmon për furnizimin e laboratorëve me pajisje testimi, për rritjen...

Riatdhesimi i qytetarëve amerikanë, reagon Ambasada e SHBA

Gjatë dy ditëve të fundit, Ambasada Amerikane ka ndihmuar 64 qytetarë dhe rezidentë amerikanë të udhëtojnë nga Shqipëria në drejtim të Shteteve të Bashkuara. Siç...

Ushtria amerikane do të ndërtojë mbi 340 spitale të përkohshme

Zyrtarë amerikanë synojnë të ndërtojnë qindra spitale të përkohshëm në të gjithë vendin për të përballuar mijëra raste të reja të koronavirusit që diagnostikohen...

Udhëheqësit amerikanë bien dakord rreth paketës së shpëtimit

Udhëheqësit e Shteteve të Bashkuara thanë të mërkurën herët se kanë arritur një marrëveshje mbi një paketë ekonomike të shpëtimit prej 2 trilion dollarësh,...

Zbardhet takimi mes ambasadores amerikane dhe Monika Kryemadhit

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ditën e sotme ka zhvilluar një takim me kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi. Takimi ka zgjatur një orë e 30 minuta...

Kompania amerikane teston ilaçin për koronavirusin

Një firmë biomjekësore amerikane ka njoftuar se do të fillojë studime shtesë klinike të Remdesivir-it, deri më tani ilaçi më premtues për koronavirusin. Testimet fillojnë...

Të fundit

Afër apo larg mbylljes? “Shefqet Ndroqi” gati për pacientët e infektuar (VIDEO)

Spitali “Shefqet Ndroqi” tashmë po bëhet gati për të pritur pacientët e infektuar me koronavirus, pas rritjes së rasteve të reja dhe shtrimeve te...

Thaçi del pas gjashtë orësh pyetje në Hagë, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u paraqit sot në Hagë për t`u marrë në pyetje me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Që prej orës 13:00,...

E lindi pas hekurave të burgut, gjen vajzën pas 40 vitesh

Emisioni ’Pa Gjurmë’ realizon takimin e rrallë dhe emocionues të Dashuri Begaj me vajzën e saj Migena.  Ky takim ndodhi në ambientet e Report Tv,...

Momente intime në jahtin luksoz, Rezarta Shkurta publikon videon nga pushimet me Ermalin

Së fundmi, bukuroshja Rezarta Shkurta ka menduar t'i rrisë pak temperaturat. Ajo ka publikuar një video, teksa është duke shijuar disa ditë pushime me...

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, makina dëmtohet rëndë nga përplasja e fortë (FOTO)

Një aksident rrugor, fatmirësisht pa pasoja për jetën ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Peqin. Një kamion është përplasur me një automjet. Nga ky...