E diel, 29 Nëntor, 2020
3 C
Tirana

Etiketa

amerikan

Ekzekutohet në makinë këngëtari i njohur në SHBA

Një ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA, teksa një këngëtar është qëlluar për vdekje gjatë kohës që po udhëtonte me makinë. Reperi i njohur...

I shpëtoi tragjedisë së 11 shtatorit, 78-vjeçari humb jetën nga koronavirusi

Një 78-vjeçar amerikan i cili i ka shpëtuar edhe sulmit të 11 shtatorit në SHBA, ka humbur jetën së fundmi nga koronavirusi. Stephen Cooper u...

Si i kanë trajtuar krizat e shëndetit publik presidentët amerikanë

Pothuajse të gjithë presidentët amerikanë janë përballur me një krizë në detyrë, qoftë ky një skandal politik, katastrofë natyrore, fatkeqësi ekonomike apo terrorizëm. Por jo...

Koronavirusi/ Ndërron jetë shtetasi i parë amerikan

Një qytetar amerikan që ndodhej në Wuhan të Kinës ka vdekur nga koronavirusi. Lajmi u njoftua të shtunën nga zyrtarë të Ambasadën Amerikane në...

Irani dënon me vdekje spiunin amerikan: Vodhi të dhëna për programin bërthamor

Gjykata iraniane ka dënuar me vdekje Amir Rahimpour, pasi sipas tyre është spiun i CIA-së. Sipas Gjykatës së Lartë, i dënuari ka vjedhur informacione...

Trump: Asnjë amerikan nuk është plagosur nga bombardimet e Iranit

Presidenti i SHBA Donald Trump përgjatë një deklarate për shtyp nga Shtëpia e Bardhë, theksoi se asnjë amerikan nuk është plagosur nga sulmet e...

“Udhëtimi” amerikan i një adoleshenti shqiptar

Emigrimi i të rinjve është një fenomen shqetësues në Shqipëri. Por jo të gjithë largohen me qëllimin për t’u larguar përfundimisht nga vendi në kërkim...

“Njeriu i Shiut”, kush ishte amerikani me aftësi mendore të jashtëzakonshme 

Në filmin “Rain Man” (Njeriu i Shiut), aktori amerikan Dastin Hofman, luan rolin e një njeriu autik me një aftësi të pabesueshme për të...

DASH urdhëron ambasadorin amerikan në BE të mos dëshmojë në Kongres

Administrata e Presidentit Donald Trump urdhëroi të martën ambasadorin amerikan në Bashkimin Evropian Gordon Sondland, që të mos paraqitet përpara Kongresit për t’u marrë...

Trump kërkon takim me akuzuesin e tij

Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi të dielën se kërkon që të takojë personin që bëri publik skandalin me Presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky. Me këtë të...

Të fundit

Si mund ta padisë Gjermania Asadin për përdorim armësh kimike?

Drejtësia gjermane po shqyrton mundësinë e ngritjes së një padie për sulmet me gaz helmues në Siri. Deutsche Welle dhe "Der Spiegel" biseduan me...

Rita Ora uron ditën e flamurit në gjuhën shqipe dhe me foto provokuese

Rita Ora, këngëtarja me famë botërore asnjëherë nuk harron origjinën e saj. Ajo ka uruar Ditën e Flamurit me disa foto shumë provokuese, ku shihet...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

Nuk ka llogari bankare, liderja e Hong Kongut i mban paratë në shtëpi

Shefja ekzekutive e Hong Kongut, Carrie Lam, ka thënë në një intervistë televizive se ajo duhet të ruajë “grumbuj parash” në shtëpi, sepse nuk...

Video/ Sulmuesi shqiptar shënon në fund, i jep 1 pikë skuadrës turke

Sulmuesi, Jetmir Topalli ka shënuar gol në minutën e 95’ në sfidën e Superligës turke, të zhvilluar midis Gazientep dhe Jeni Malatjaspor. 22-vjeçari nga Kosova...