E enjte, 29 Tetor, 2020
14.4 C
Tirana

Etiketa

ambasadoret

Takimi me ambasadorët e BE/ Meta: Garantimi i zgjedhjeve të lira, kyç për të ardhmen evropiane të Shqipërisë

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një takim me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Evropian, mes tyre edhe kreu i delegacionit te BE, Luigi Soreca. Përmes...

Pas thirrjes për të plotësuar vakancat në Gjykatën Kushtetuese, Meta bën një tjetër lëvizje të rëndësishme

Pas thirrjes urgjente për të plotësuar vakancat në Gjykatën Kushtetuese, Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka bërë lëvizjen e radhës. Presidenti Ilir Meta po zhvillon...

Zgjati rreth 1 orë, përfundon takimi i Bashës me ambasadorët

Ka përfunduar takimi i sotëm mes liderit të PD-së, Lulzim Basha dhe ambasadorëve të SHBA-ve, BE-së dhe Britanisë së Madhe. Takimi i cili u zhvillua...

Takimi me ambasadorët/Opozita e bashkuar del me reagimin zyrtar, ja çfarë kanë diskutuar

Opozita e bashkuar zhvilloi sot një takim me ambasadorët e SHBA-së dhe BE-së, për t’i informuar mbi qëndrimin e saj lidhur me Reformën Zgjedhore...

“I sigurova se do të dekretoj menjëherë…”, Meta flet pas takimit “kokë më kokë” me ambasadorët

Pas takimit prej 60 minutash në Presidencë mes Metës dhe ambasadorëve të Bashkimit Europian, Kreu i Shtetit ka zbardhur detajet e kësaj pritje. Presidenti...

“Të plotësohen pa humbur kohë kushtet”, Meta pranon ftesën e Ambasadorëve të Vishegradit

Presidenti Ilir Meta tregon se ka pranuar ftesën e ambasadorëve të vendeve të Vishegradit, për të marrë pjesë së bashku në ceremoninë e kalimit...

Reforma zgjedhore me ndërmjetësimin e ambasadorëve/ Rama: Të jetë hera e fundit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se marrëveshja e arritur mes palëve për Reformën Zgjedhore është e fundit që bëhet me ndërmjetësimin e ndërkombëtareve. Në fjalën e...

Mblidhet sërish Këshilli Politik, pritet të ketë një marrëveshje

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore është mbledhur sërish sot me qëllimin për të arritur një dakordësi lidhur me këtë çështje. Ambasadorët e SHBA-ve, BE-së dhe...

Diskutimet me ambasadorët/ Gjiknuri: Të gjithë dolëm të fituar, do të kemi votim të pastër

Përfaqësuesi i mazhorancës në Këshillin Politik të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri ka treguar detaje të tjera lidhur me diskutimet mes palëve politike dhe ambasadorëve...

Reforma Zgjedhore/ Mblidhen ambasadorët dhe përfaqësuesit e palëve politike

Pas dështimit për arritjen e një marrëveshje, Këshilli Politik i Reformës Zgjedhore do të zhvillojë sot mbledhjen e radhës në rezidencën e ambasadores amerikane,...

Të fundit

Juve bie në Torino përballë Barçës, Sevilja dhe Dortmundi bëjnë detyrën

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Champions League. Barcelona ka mundur pastër 2-0 Juventusin. Lacio dhe Klub Bryzh e kanë mbyllur në barazim 1-1...

Topalli prezantoi partinë e re, thumbon Ndoka: Sot “rilindi” Jozefina, urime

Sulme të shumta ka pasur ditët e fundit ndaj Jozefina Topallit dhe të gjithë eksponentëve që kanë braktisur Partinë Demokratike për të krijuar forcat...

Morata i shënon tre herë Barcelonës, asnjë gol nuk vlen

Dy herë dërgoi topin në rrjetë Alvaro Morata në pjesën e parë përballë Barcelonës në Champions League, por goat u anuluan për pozicione të...

Më shumë se 71 milionë amerikanë kanë votuar tashmë në zgjedhjet presidenciale

Amerikanët po votojnë herët për zgjedhjet presidenciale të së martës së ardhshme në shifra rekord, si rezultat i ndjenjave të forta pro ose kundër...

Nuk kemi shkop magjik, Manastirliu-qytetarëve: Mbani maskat dhe ruani distancën

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu iu ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat e vendosura nga autoritetet shëndetësore. Sipas saj, vetëm në këtë mënyrë...