E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

ambasador

Largohet Duncan Norman, zbulohet ambasadori i ri i Britanisë në Shqipëri

Ambasadori në largim i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman, do të transferohet me një tjetër detyrë diplomatike. Ai ka njoftuar se do...

Grenell jep dorëheqjen nga posti i ambasadorit? DW zbardh prapaskenat

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i ngarkuar edhe për dialogun Kosovë-Serbi nuk kishte shumë miq në Berlin me mënyrën e tij jodiplomatike. Tani...

“Grenell do të dorëhiqet nga posti i ambasadorit në Gjermani”

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Gjermani, Richard Grenell po planifikon që të dorëhiqet nga kjo pozitë në javët e ardhshme, dy vjet pasi...

Ambasadori kinez në Izrael gjendet i pajetë në shtëpinë e tij

Ambasadori kinez në Izrael Du Wei është gjetur i pajetë mëngjesin e kësaj të diele në shtëpinë e tij në Herzlia. Ministria e Jashtme në...

Krahasoi Merkelin me Hitlerin, Ambasadori shkarkohet nga detyra

Ambasadori i Maltës në Finlandë, Michael Zammit Tabona është shkarkuar nga detyra pas një postimi në rrjetin social Facebook. Në këtë të fundit, ai la...

Ambasadori i SHBA: Rusia të heqë dorë nga keqinterpretimi i historisë

Përfaqësuesi i SHBA pranë OSBE-së në Vjenë i bëri thirrje Rusisë të heqë dorë nga keqinterpretimet e historisë që lidhen me Luftën e Dytë...

Koronavirusi/ Erdogan refuzon t’i japë dorën Ambasadorit të Shqipërisë (Video)

Sot Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka zhvilluar një takim me Ambasadorin e Shqipërisë në Ankara, Kastriot Ribo. Takimi u bë në Kompleksin Presidencial,...

Trump emëron Ambasadorin Grenell në krye të Zbulimit Kombëtar

Presidenti Trump konfirmoi se po emëron ambasadorin amerikan në Gjermani Richard Grenell si Drejtor në detyrë të Zbulimit Kombëtar. Një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë...

Basha takim me ambasadorin italian, zbardhet biseda

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me ambasadorin italian Fabrizio Bucci. Ambasada Italiane ka zbardhur takimin në fjalë duke thënë se Italia...

U takua me ambasadorin John Richmond, reagon Kryemadhi

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me ambasadorin John Richmond. Pas takimit ajo ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook,...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...