E shtunë, 27 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

ambasada amerikane

“Do skualifikoheni nëse…”, ja çfarë duhet të dini për Lotarinë Amerikane

Afati i fundit për aplikim për Lotarinë Amerikane është data 9 nëntor. Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët...

“Mbrojeni veten nga mashtrimet”, Ambasada e SHBA jep njoftimin e fundit

Ambasada Amerikane ka përcjellë një njoftim të rëndësishëm, për të gjithë ata që janë të interesuar për Lotarinë Amerikane. Të mërkurën nisi aplikimi për...

Raporti i OSBE për zgjedhjet e 25 prillit, reagon ambasada e SHBA

Ambasada amerikane në Tiranë, ka reaguar pas publikimit të raportit final nga ana e OSBE-ODIHR, lidhur me zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Përmes një postimi...

A ndikoi Rama tek vendimi për Berishën? Ja si përgjigjet ambasada amerikane

Ambasada amerikane në vendin tonë, ka dhënë një sqarim, në lidhje me vendimin e Departamentit amerikan të Shtetit, për të të shpallur ''non grata’’,...

Ambasada Amerikane: Ne jemi të lumtur që Shqipëria pret Defender Europe 21

Ambasada Amerikane në Twitter:  Ne jemi të lumtur që Shqipëria pret #DefenderEurope 21. Si pjesë e stërvitjes ushtarake, afërsisht 28 mijë forca shumëkombëshe nga...

Ambasada e SHBA: Askush të mos shpallë fitore pa u numëruar çdo votë

Ambasada amerikane në Tiranë, i ka bërë thirrje partive politike që të mos shpallin fitoren pa u numëruar të gjitha votat. Ekipet e Vëzhgimit të...

Yuri Kim : Vizitë frymëzuese në Vlorë, & Fier, më lanë përshtypje të rinjtë…

Ambasada e Stheteve të Bashkuara në Tiranë: | “Vizitë frymëzuese në Vlorë, Risili & Fieri. Drejtuesit e shoqërisë civile më thanë se si ata...

Yuri Kim: SHBA-të mbështesin Reformën në Drejtësi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës shprehet se e mbështet plotësisht Reformën në Drejtësi në Shqipëri. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ambasada citon...

Kosovë / Ambasada amerikane përkrah masat e qeverisë kundër C*vidit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, ka përkrahur masat e reja anti-Covid, të miratuara nga Qeveria e Kosovës, raporton Express Përmes një postimi në...

Ambasadorja Kim për Tom Doshin: PD nuk e do në parlament! Nga çfarë keni frikë?

Ambasadorja Amerikane në Shqiperi znj. Yuri Kim është shprehur qartazi me anë të një postimi në twiter mbi pakënaqësitë që Ambasada Amerikane ka me...

Të fundit

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...

Skandali në Berat, Kushi: E pafalshme që persona të tillë të hyjnë në shkollë

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka dënuar skandalin në Berat, sa i takon rikthimit në detyrë të mësuesit të dënuar për pedofili. Ministrja, me...

U rikthye në detyrë, merret vendimi për mësuesin e akuzuar për pedofili

Pas lajmit që bëri bujë në media lidhur me rikthimin e një mësuesi në detyrë, i cili ka qenë i dënuar më parë për...

Mos i besoni politikanit Sali Berisha?!

Nga: Pajtim Bello  Beteja mes Lulzimit dhe Saliut ka hyrë në një fazë të nxehtë. Tonet janë ngritur, gjuha është ashpërsuar dhe zinxhiri i gojëve...