E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

Adi Krasta

Krasta: Pronari i televizionit më hoqi nga puna, mori urdhër nga kryeministri

Moderatori Adi Krasta ka rrëfyer se si u largua nga puna herën e fundit. Teksa fliste në studion e tij “A show”, Krasta tha...

Adi Krasta: Iu tregoj ditët ‘në izolim’, nga kafja e parë te ‘tërheqja në dhomën e Mbretit’

Adi Krasta flet për karantinimin si për një ‘bunker artistik’. E fillon ditën me kafenë e mëngjesit dhe CNN dhe e mbyll me telefonin...

Serbët ia vranë katër djemtë dhe bashkëshortin, Adi Krasta thumbon Ramën

Gazetari Adi Krasta ka ndarë me ndjekësit e tij një mesazh kumbues. Teksa në Shqipëri dhe Kosovë është ndezur zemërimi ndaj kryeministrit Edi Rama,...

Rikthehet Adi Krasta, me emision të ri në një televizion në Kosovë

Gazetari i njohur Adi Krasta i rikthehet ekranit. Këtë herë ai ka zgjedhur të bëhet pjesë e një televizioni në Kosovë, “T7”. Lajmin në fjalë e...

U largua nga “News24”, vjen oferta e parë publike për Adi Krastën

Pak ditë para nisjes së sezonit të ri, u raportua edhe për largimin e moderatorit Adi Krasta nga televizioni “News24” . Ndërprerja e emisionit...

Mbyllja e emisioneve të Ylli Rakipit dhe Adi Krastës, reagon Këshilli i Europës

Mbyllja e dy programeve, “Të Paekspozuarit” dhe “Krasta/A Show”, është cilësuar si kërcënim për lirinë e medias në Shqipëri nga Këshilli i Europës. Në...

Mëshirë për pronarët, lotë krokodili për gazetarët?

Nga: Mero Baze Duket se emisioni i Ylli Rakipit dhe Adi Krastës nuk do jetë më në ekranin e News 24, por në një ekran...

Adi Krasta largohet nga “News 24”? Ironizon Enkel Demi: E ka merituar!

Lajmi për mbylljen e emisionit të Adi Krastës, “A-Show”, ka shkaktuar reagimin e gazetarëve dhe jo vetëm, të cilët me nota ironizuese shprehin irritimin...

Krasta: 10% dolën në zgjedhjet farse, ka nisur hakmarrja e presioni

Nga: Adi Krasta Askush nuk do kishte menduar se dy qeverisje të dy partive që pretendojne se janë aq të ndryshme nga njëra-tjetra, do kishin...

Flitet se do i mbyllin emisionin, Krasta flet hapur

Në media, gjatë ditëve të fundit është shkruar se emisioni i Adi Krastës ‘A-show’ do të mbyllet. Të gjitha këto aludime, kanë marrë vëmendjen...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...