E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

AAK

Kosovë / Ekspress: Partitë opozitare nuk bashkëpunojnë me njëra-tjetrën

Tri partitë politike opozitare ende nuk kanë arritur të koordinohen në Kuvendin e Kosovës. PDK, LDK dhe AAK po vazhdojnë të jenë të ndara...

Haradinaj ”kërcënon”: Nëse nuk bëhem President, shkojmë në zgjedhje

Ramush Haradinaj, tha se AAK i ka paraqitur partive të tjera kandidaturën e tij për President në mënyrë që të gjendjet një zgjidhje dhe...

Dorëheqja e Thaçit, partia e Haradinaj kërkon ndërprerjen e dialogut me Serbinë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), parti e udhëhqeur nga Ramush Haradinaj, ka kërkuar që Qeveria të ndërpresë menjëherë të gjitha aktiviteteve që lidhen...

Mustafa paralajmëron: Nëse AAK kushtëzon koalicionin me Presidentin, shkojmë në zgjedhje

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, shprehet se presidenti nuk mund të zgjidhet pa u konsultuar me partitë opozitare, PDK-në dhe VV-në. Mustafa tha për EuroNews...

AAK propozon Haradinajn për President të Kosovës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka vendosur vendosur sot që Ramush Haradinaj të jetë kandidatura për President të vendit në rast se kjo...

Ministrja e Punëve të Jashtme në Qeverinë e re të Kosovës, e dënuar për ‘deklarim të rremë’

Meliza Haradinaj-Stublla është ministrja e Punëve të Jashtme në Kosovë. Ajo është pjesë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK-së), e më herët ka...

Marrëveshja për bashkëqeverisje mes LDK dhe AAK/ Dalin detajet

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë arritur ditën e sotme marrëveshjen për bashkëqeverisje. Lajmin e konfirmoi kryetari i AAK-së, Ramush...

Qeveria e re në Kosovë, AAK e Haradinajt merr 4 ministri

LDK, AAK dhe Nisma, janë pajtuar për koalicion qeverisës, dhe Gazeta Online ‘Reporteri.net’ ka arritur të mësojë se cilat ministri do t’i drejtojë partia...

LDK kërkon aprovimin e Këshillit të Përgjithshëm për koalicion me AAK dhe Nisma

Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërkuar aprovim nga Këshilli i Përgjithshëm i Partisë për një koalicion të mundshëm me partinë e Ramush Haradinajt dhe...

Kosova voton të hënën për qeverinë, Haradinaj: AAK do të qëndrojë në opozitë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj është shprehur se nuk do të votojë asnjë qeveri në datën 3 shkurt. Ai theksoi se Aleanca për Ardhmërinë e...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...