E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

8

8 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ditën e sotme janë konfirmuar 8 raste të reja me COVID-19 në Kosovë duke e çuar numrin total të të infektuarve në 71. Kujtojmë se...

Abuzimi me çmimet/ Procedohen penalisht 8 administratorë subjektesh

Policia e Shtetit ka proceduar penalisht 8 administratorë subjektesh pasi abuzuan me çmimet. Po ashtu, policia njofton se janë ndëshkuar me gjobë edhe 6 të...

Tërmeti i fuqishëm godet Turqinë, 8 viktima

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.7 ballë i shkallës Rihter ka goditur Turqinë ditën e sotme. Si pasojë e tërmetit kanë ndërruar jetë 8...

Për 150 euro, notën 4 e bëri 8/ Rast korrupsioni tek Mjekësia

Kamera e fshehtë e emisionit “Stop” ka sjellë një rast korrupsioni sot duke treguar sesi një studente Masteri e Fakultetit të Shkencave Mjekësore Teknike,...

Kush janë 8 prokurorët që do të hetojnë korrupsionin e niveleve të larta?

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka publikuar listën me tetë emrat e prokurorëve që do të jenë pjesë e Prokurorisë së Posaçme antikorrupsion e...

Vrau 8 të afërmit/ Dënohet me burgim të përjetshëm Ritvan Zykaj

Autori i masakrës së Selenicës Ritvan Zykaj është dënuar ditën e sotme me burgim të përjetshëm. Vendimi në fjalë është dhënë sot në Gjykatën...

Deklarata e “papritur” e Shahinit: Do e çojmë në 8 notën mesatare për degën e…

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka deklaruar nga foltorja e Kuvendit se nota mesatare për degën e Mësuesisë do të shkojë...

Gjykata merr vendimin për 8 të arrestuarit, trafikonin klandestinë

Jepet vendimi për 8 personat e arrestuar gjatë operacionit 'Tranzit' në Elbasan. Mësohet se Gjykata ka dhënë masën 'arrest me burg' për 5 prej...

8 vota bien nga “qielli” për kreun e FSHF-së. Idrizi: Duka, kontrabandist

Për zgjedhjen e presidentit të FSHF-së kandidatët duhet të marrin 2/3 e votave. Nëse asnjë nuk e arrin këtë numër, dy kandidatët me më...

Dimitrov fitues i turneut të 8 më të mirëve

Dimitrov arriti në finale, duke mposhtur me rezultatin e pastër 2-0, tenistin amerikan, Sock, ndërsa belgu Goffin eliminoi Federerin, duke fituar 2-1, pas një...

Të fundit

“Mundohen me mish e me shpirt”, Basha: Fermerët luftojnë me mbijetesën

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një postim në rrjetin social Facebook shkruan ndër të tjera se bujqësia shqiptare ka shtatë vjet që është...

Big Mama i futet biznesit

Big Mama ka vendosur ti futet biznesit. Ajo do të hapë një dyqan veshjesh. Këtë e ka bërë me dije vetë këngëtarja, ku shkruan...

Meta sqaron platformën me 14 pika dhe çfarë ka biseduar me ambasadoren Yuri Kim

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, sqaron platformën e tij me 14 pika për realizimin e Reformës në Drejtësi dhe integrimin e Shqipërisë në BE. Në...

Reforma Zgjedhore/ 50% e fushatave elektorale do financohet nga shteti

Shqiptarët do të paguajnë me taksat e tyre gjysmën e shpenzimeve për fushatat elektorale të partive politike në zgjedhjet e ardhshme. Demokratët kanë pranuar të...

Operacioni “Baldushku”/ Dy të arrestuar për shitje të lëndëve narkotike

Dy shtetas 22 vjeç dhe 30 vjeç, të dy banues në Tiranë janë vënë në pranga, pasi akuzohen për tregtimin e lëndëve narkotike. Në sajë...
WhatsApp KONTAKTO TT