E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Tërmeti i fuqishëm godet Turqinë, 8 viktima

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.7 ballë i shkallës Rihter ka goditur Turqinë ditën e sotme.

Si pasojë e tërmetit kanë ndërruar jetë 8 persona. Sipas EMSC, tërmeti me magnitudë 5.7 goditi rajonin kufitar Turqi-Iran dhe pati një thellësi prej 5 km.

Autoritetet përkatëse kanë nisur operacionet e kërkim-shpëtimit, ndërkohë detaje të tjera pritet që të dalin në orët në vijim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....