E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

7

Shoqërohen 7 persona në Ksamil, mes tyre 5 punonjës të IKMT

Ditën e sotme Policia ka shoqëruar 7 persona, mes të cilëve 5 janë punonjës të Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit. Të shoqëruarit akuzohen për...

Koronavirusi, 7 masat për qarkullimin

Qeveria shqiptare ka ndërmarrë masa të rrepta për të ndaluar përhapjen e koronavirusit. Në vijim do të njiheni me 7 masat për qarkullimin. 1.Nga dita e...

Po tmerron botën/ 7 gjërat që duhet të dini për virusin e ri misterioz

Kina po rrit përpjekjet për të trajtuar koronavirusin e ri që mendohet se ka origjinën në një treg ushqimesh deti në Wuhan. Të paktën 42...

“Fluturuam me gjithë krevat”, flet e mbijetuara e tërmetit që ra nga kati i 7

Tërmeti i cili tronditi vendin tonë solli pasoja të mëdha. Yllka Osmani është njëra nga të mbijetuarat e tërmetit, e cila ka rënë nga...

Kreditë 2018/ Sistemi bankar miraton 87% të aplikimeve

Sistemi bankar miratoi 87% të aplikimeve për kredi gjatë vitit 2018. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, bankat shqiptare kanë refuzuar vetëm 7,4% të...

“Buxheti 2019”/ Ahmetaj: Rritje pagash me 7 %

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj ka prezantuar sonte projektbuxhetin e vitit 2019.  Ministri tha se do të vijohet me nxitjen e punësimit...

Kapen 7 ‘mjeshtrat’ e grupit kriminal shqiptar, ja çfarë vidhnin

Karabinieria e Sienës ka ndërmarrë një operacion kundër bandave që vjedhin shtëpitë në zonën midis Toscana dhe Umbria. Në kuadrin e hetimit të quajtur “Off...

Ronaldo kalon Messin edhe pse me 7 ndeshje më pak

33 me 32 – Ronaldo e ka lënë prapa Messin. Me dy golat kundër Eibarit, Cristiano Ronaldo, ka shkuar në kuotën e 18 finalizimeve...

UEFA “godet” Skënderbeun/7 shkurti, triumfi dhe dështimi i Dukës

Skënderbeu rrezikon të marrë një dënim mjaft të rëndë nga Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në UEFA, për akuzën e trukimit të ndeshjeve. Inspektorët...

Fiton llotarinë me 758,7 milionë dollarë, lojtari nuk mund të tërheq shumën brenda vitit

Vlera më e lartë e fituar ndonjëherë me një biletë të vetme llotarie në SHBA u arrit dje në mbrëmje në Masaçuset duke kapur...

Të fundit

Shpenzime “të çmendura” për shapka dhe bikini, Nora Istrefi nuk kursehet për në plazh

Këngëtarja e njohur Nora Istrefi, shquhet për paraqitjen e saj dhe veshjet luksoze. Shpesh ajo bën blerje marramendëse, duke bërë diferencën me koleget e...

“Jeni infektuar nëse shfaqni shenja”, Brataj zbulon si ka ndryshuar sjellja e virusit

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka deklaruar në një intervistë në "Euronews Albania", se rritja e të infektuarve gjatë muaj korrik, vjen si...

Basha e Kryemadhi alarmohen nga lëvizja e Ramës: Informuam Metën dhe ndërkombëtarët

Opozita e bashkuar ka dalë me një qëndrim të unifikuar për Reformën Zgjedhore. PD dhe aleatët e saj dënojnë me forcë tentativën e Ramës,...

Afër apo larg mbylljes? “Shefqet Ndroqi” gati për pacientët e infektuar (VIDEO)

Spitali “Shefqet Ndroqi” tashmë po bëhet gati për të pritur pacientët e infektuar me koronavirus, pas rritjes së rasteve të reja dhe shtrimeve te...

Thaçi del pas gjashtë orësh pyetje në Hagë, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u paraqit sot në Hagë për t`u marrë në pyetje me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Që prej orës 13:00,...