E enjte, 17 Qershor, 2021
16.5 C
Tirana

Shoqërohen 7 persona në Ksamil, mes tyre 5 punonjës të IKMT

Ditën e sotme Policia ka shoqëruar 7 persona, mes të cilëve 5 janë punonjës të Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit.

Të shoqëruarit akuzohen për ndërtime pa leje në zonat e plazheve në Ksamil, shkruan “abcnews.al”.

Nuk dihen ende detaje të tjera, ndërkohë operacioni i policisë po vijon.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   RENEA operacion blic. Kush është emri i njohur që i shpëtoi atentatit mafioz

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...