E shtunë, 25 Shtator, 2021
13.5 C
Tirana

Stresi përfundon në Gjykatë

Arkimend Lushaj, i njohur si “Stresi” do të përballet në Gjykatë me akuzat e Prokurorisë. Dosja e tij ka shkuar në Gjykatën e Tiranës, ku do akuzohet për “armëmbajtje pa leje” dhe “trafik të lëndëve narkotike”. Prokuroria ka mbyllur hetimet, ku ka disa përgjime që janë bërë ndaj Arkimend Lushajt.

Dosja

“Stresi” u arrestua më 17 tetor 2018, pas një përgjimi të Prokurorisë së Krimeve të Rënda në lidhje me grupin Bajri.

Ai ishte përgjuar teksa kishte thënë se i kishte mashtruar forcat “Shqiponja”, pasi kishte hedhur armën në momentin kur ishin afruar efektivë në afërsi të shkollës “Partizani”.

Pas këtij përgjimi, në momentin ku i ekzekutohej kjo masë, policia i gjeti në hotel edhe një armë tjetër.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...