Shqipëria

Robert Berisha koncert në Gjermani: Të ndihmojmë motrat dhe vëllezërit shqiptarë


               Publikuar në : 13:38 - 30/11/19 A F

Tragjedia që preku vendin ka prekur të gjithë shqiptarët. Ku të gjithë janë duke u munduar të ndihmojnë të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit. Dikush mundohet me ushqime, rroba, batanije e të tjerë me vlera monetare. Artistët janë bashkuar po ashtu, të cilët kanë përdorur platformat e tyre për të bërë thirrje për solidarizim.

Teksa disa, si këngëtarja Besa Kokëdhima e cila hoqi dorë nga pjesëmarrja në Këngën Magjike. Pasi e kishte të pamundur të performonte pas tragjedisë, të tjerë këngëtarë kanë vendosur të veprojnë ndryshe.

Kështu këngëtari nga Kosova, Robert Berisha bëri me dije në Instagram se së bashku me disa artistë të tjerë do të performojnë në Gjermani. Dhe se një pjesë e mirë e të ardhurave nga koncerti, do të shkojnë për të prekurit nga tërmeti.

Dhe i bën thirrje të gjithë shqiptarëve që janë në Gjermani t’i bashkangjiten koncertit. Pasi në këtë mënyrë do të ndihmojnë edhe ata shqiptarët që janë në kushte të mjerueshme e fatkeqe.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT