E martë, 26 Janar, 2021
8 C
Tirana

Regjistrohen lëkundje tërmeti në vend, ja ku ishte epiqendra

Lëkundjet e tërmetit nuk kanë të ndalur në vendin tonë. Toka nuk po gjen qetësinë e duhur, e ndërsa të tjera lëkundje tërmeti janë ndjerë mëngjesin e sotëm.

Lëkundjet kanë qenë të lehta, me magnitudë 3.1, sipas qendrës sizmiologjike europiane.

Epiqendra është regjistruar në Fushë-Krujë.

Prej tërmetit tragjik të nëntorit të kaluar, lëkundjet sizmike kanë qenë të herëpashershme.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Senati merr zyrtarisht akuzën ndaj ish-presidentit Trump

Senati i Shteteve të Bashkuara ka marrë zyrtarisht akuzën e ngritur kundër ish-Presidenti Donald Trump, i vetmi president në historinë e vendit ndaj të...

Foto/ Infermierja “hajdute” e infektivit, i vodhi portofolin pacientit me covid

Gruaja në foto është infermierja e spitalit infektiv në Tiranë, Ronida Hysa, e cila u arrestua nga policia dhe prokuroria e Tiranës, për akuzën...

Ulet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, 288 raste të reja

Në Kosovë janë regjistruar edhe pesë viktima të reja nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Viktimat janë nga komunat: Gjilan, Malishevë, Pejë, Prishtinë dhe...

I doli emri tek përgjimet, Ilir Kulla i çon mesazh gazetarit live në emision

Ilir Kulla, këshilltari i presidentit Ilir Meta, ka reaguar pas publikimit të emrit të tij në përgjimet e Ndraghetës në Itali. Gjatë emisionit “Opinion”, Kulla...

Gazetarja Lala: Antonio Gallo ka hyrë dhe ka dalë me dhjetëra herë në Shqipëri

Gazetarja Klodiana Lala, ka dhënë detaje të tjera në lidhje me përgjimet e antimafias italiane, ku flitej për politikanë shqiptarë të lidhur me Ndrangheta-n. Ajo...