E diel, 17 Janar, 2021
5 C
Tirana

Pasuria “djeg” në Vetting gjyqtaren e njohur, KPK shkarkon Flutura Skënderin

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar sot nga detyra gjyqtaren e Apelit të Tiranës, Flutura Skënderi.

KPK ka vendosur që të shkarkojë nga detyra Skënderin, pasi ka rezultuar me probleme në pasuri.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, evidentoi pasaktësi në deklarimet periodike vjetore të gjyqtares Flutura Skënderi, lidhur me të ardhurat dhe shpenzimet ndër vite.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pandemia/ Austria vazhdon izolimin deri më 7 shkurt

Austria e ka zgjatur masën e izolimit deri më 7 shkurt, teksa autoritetet shprehen të alarmuar për rritje të rasteve për shkak të varianteve...

Rindërtimi dhe pandemia/ FMN: Qeveria duhet të ketë plane rezervë

Intervistë me shefen e misionit të FMN-së për Shqipërinë, Yan Sun Në rast të një pandemie më të rëndë, autoritetet do të duhet të ndërmarrin...

Milan humb yjet, dy lojtarët e rëndësishëm me Covid-19

Milani njofton se Hakan Çakhanoglu dhe Teo Hernandez kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.  Një lajm  i keq ky për kuqezinjtë, që duhet të bëjnë...

E rëndë në Tiranë: Automjeti përplas për vdekje 10-vjeçaren

Një aksident i rëndë automobilistik është regjistruar mesditën e sotme. Një automjet ka përplasur këmbësoren 10 vjeçare e cila ndërroi jetë si pasojë e...

Mosmirënjohja si streha kryesore e delenxhiut

Nga: Genc Pollo “Mosmirënjohja është streha kryesore e delenxhiut”! Ky është perifrazimi që do t’i bëja shprehjes së famshme të kryeministrit britanik të shek. 18...