E mërkurë, 20 Janar, 2021
3 C
Tirana

“Ngelën duke na gjobitur për parkimin e makinës”, Alimadhi i kërkon llogari Ruçit

Deputeti i opozitës parlamentare, Adriatik Alimadhi, ka ngritur shqetësimin sot në Kuvend se deputetëve u vendosen gjoba për parkim të mjetit. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi i ka tërhequr vemendjen, se nuk janë në Parlament për tu marrë me gjobat e makinës që merr ai. Por edhe Alimadhi nuk e ka lënë me kaq, duke i kujtuar se ai nuk është Perëndia.

Alimadhi: Ngre një shqetësim që nuk merr zgjedhje, pasi kemi marrë gjoba nga punonjësit e policisë këtu jashtë tek Kryesia e Kuvendit.

Ruçi: Shumë keq që ne të merremi këtu me parkimin e makinave. Meqë s’ke nevojë ulu. Ulu aty ulu, s’është procedurë ku do parkosh ti makinën. E ke marrë për procedurë, por po merresh me makinë.

Alimadhi: Ju jeni Perëndia e Zotit. Si ulu.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...