E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Jakup Krasniqi infektohet me virus, ja ç’po ndodh me të

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate e ish-kreu i Kuvendit, Jakup Krasniqi, ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Aktualisht ai po trajtohet në banesën e tij, dhe se gjendja shëndetësore është e stabilizuar.

“Po, gjatë ditës së hënë kam rezultuar pozitiv me COVID-19. Gjendjen e kam shumë të mirë. Për momentin jam duke e përballuar mirë”, ka deklaruar Krasniqi për ‘Epxress’.

Përpos tij, në Kosovë deri më tani janë konfirmuar pozitiv me COVID-19 shumë zyrtarë të tjerë të sferës politike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Ekspertët të shqetësuar për shtyrjen e dozës së dytë të vaksinës

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...

Rigoni dhe samiti i Tiranës

Nga: Frrok Çupi Këtu është në plan një samit dialogu mes shteteve fqinje, por njëkohësisht disa kanë lëshuar fjalë kundër, sikur ‘u bëmë ne shqiptarët...

Vllaznia me njërën dorë te titulli, Teuta zhyt Bylisin në krizë

Përfundojnë dy ndeshjet që hapën siparin e javës së 14 të Kategorisë Superiore. Teuta mundi me rezultatin e pastër 2-0 Bylisin, dhe me këtë fitore...

Nuk mbajti premtimin për ujësjellësin, banorët lidhin te pema kreun e komunës

Kryetari i komunës në qytetin jugor meksikan Chiapas, Oscar Ramirez është lidhur nga banorët e zonës, pasi nuk mbajti premtimin për ndërtimin e një...