E enjte, 15 Prill, 2021
4 C
Tirana

Etiketa

vetting

Skeda/ Ja pasuria që zotëron Ministrja e Financave, Anila Denaj

Anila Denaj u zgjodh Ministre e Financave dhe Ekonomisë në dhjetor 2018, pas një vale ndryshimesh që përfshiu kabinetin e kryeministrit Edi Rama si...

Ndërpritet Vettingu/ Një anëtar i KPK me koronavirus

Koronavirusi ka marrë një shtrirje të madhe në tërë territorin shqiptar. Numrat e të infektuarve gjatë tre ditëve të fundit, kanë shtuar frikën për...

Përplasjet në Kuvend/ Maliqi: Uroj mos të kesh fatin e Tahirit. Lleshaj: Pse jeni larguar dy herë nga Policia e Shtetit?

Edhe gjatë seancës së sotme në Kuvend, nuk kanë munguar përplasjet. Në të njëjtën kohë është shprehur kundërshtia nga disa deputetë të opozitës, për...

Pasuria ”shkarkon” gjyqtarin e Gjykatës së Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK), ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Tiranës, Neritan Cena. Cena, nuk e kaloi...

Detajet/ Vettingu në polici, shkarkohet zyrtari i SHÇBA

Edmond Papa, me detyrë Shef Sektori i Sigurisë së Personelit, Drejtoria e Analizës dhe Kartotekës, nuk e ka kaluar dot Vetting-un dhe është shkarkuar...

Vetting-u/ KPK merr vendimin për gjyqtaren Blerona Hasa

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ditën e sotme ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren e Gjykatës Administrative të Apelit, Blerona Hasën. Raportohet se ajo ka rezultuar...

Pasuria “djeg” në Vetting gjyqtaren e njohur, KPK shkarkon Flutura Skënderin

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar sot nga detyra gjyqtaren e Apelit të Tiranës, Flutura Skënderi. KPK ka vendosur që të shkarkojë nga detyra...

Shënohet rasti i parë në Vetting/ Zbulohet vendimi i KPK-së për Shpresa Beçajn

Gjyqtarja e Apelit, Shpresa Beçaj është shkarkuar nga detyra. Ky vendim ndaj saj është marrë sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ndërsa vetë...

E ëma në Vetting, Rudina Hajdari: Uroj fort që ta kalojë

Deputetja demokrate Rudina Hajdari u pyet në lidhje me seancën dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, të nënës së saj, Fatmira Hajdari. Hajdari deklaroi...

Fatmira Hajdari në “Vetting”/ Çfarë pretendon KPK

Gjyqtarja e Gjykatës së Apelit Tiranë, Fatmira Hajdari, ka dalë këtë të hënë para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, shoqëruar nga dy avokatët e...

Të fundit

Studimi: Ja si gërhitja kronike gjatë gjumit e dëmton trurin e fëmijëve

Një gjumë i mirë është çelësi për mirërritjen e çdo fëmije. Ndërsa disa fëmijë mund të pushojnë mjaftueshëm, cilësia e gjumit të tyre është...

A do ta ngadalësojë vera përhapjen e Covid-19? Ja çfarë thotë studimi i fundit

Nga: Kieran Sharkey “The Conversation” Në parim, duket shumë e besueshme që SARS-CoV-2 - virusi që shkakton Covid-19 të  ketë një sjellje sezonale, duke qenë...

Sondazhi/ PS ruan bastionin e Vlorës, PD ‘i rrëmben’ mandatin LSI-së

Në sondazhin e katërt të IPSOS-Top Channel, rezulton se në qarkun e Vlorës do të triumfojë PS me 60.1% dhe do të marrë 8...

Champions/ Siti përmbys Dortmundin, Liverpuli nuk arrin remuntadën

Përfundojnë dy ndeshjet e fundit çerekfinaliste të UEFA Champions League. Liverpuli i ka thënë lamtumirë këtij kompeticioni që në këtë fazë. S kuadra e Jurgen...

‘Koha e tij ka mbaruar’/ Basha i përgjigjet ftesës së Ramës për bashkëqeverisje

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pas ftesës që ky i fundit i bëri për bashkëpunim pas zgjedhjeve...