E hënë, 26 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

Fushe Kruje

Basha në Fushë-Krujë: Mbi 100 mijë persona humbën vendet e punës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar takimet e tij me biznesin, teksa sot u ndal te një mobileri në Fushë-Krujë. Basha u tha...

Kërcënuan punonjësit e policisë në Fushë-Krujë, arrestohen 3 persona

Tre persona janë arrestuar në flagrancë pasi kanosën punonjësit e policisë të burgut në Fushë-Krujë. Policia ka vënë në pranga 25-vjeçarin me iniciale B.Sh., 39-vjeçarin...

Aksident i rëndë në Fushë Krujë, ndërron jetë i moshuari

Një aksident është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Fushë-Krujë. Sipas policisë, rreth orës 05:35 mjeti tip “Benz” ka përplasur një...

Rama dhe Ahmetaj inspektojnë punimet në lagjen e re të Rindërtimit në Fushë-Krujë

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot lagjen e re të Rindërtimit në Fushë-Krujë. Kreu i qeverisë u shpreh se 45% e punës së infrastrukturës rrugore...

Regjistrohen lëkundje tërmeti në vend, ja ku ishte epiqendra

Lëkundjet e tërmetit nuk kanë të ndalur në vendin tonë. Toka nuk po gjen qetësinë e duhur, e ndërsa të tjera lëkundje tërmeti janë...

Aksident i trefishtë në Fushë-Krujë, lëndohen dy nga drejtuesit e mjeteve

Një aksident i trefishtë raportohet të ketë ndodhur disa minuta më parë në aksin Fushë Krujë-Kamzë. Bëhet me dije se përplasja e tre makinave ka...

Shpërthim jashtë banesës së 22-vjeçarit në Fushë Krujë

Një shpërthim tritoli është regjistruar jashtë një banese në zonën e Fushë Krujës, në orët e para pas mesnate. Sipas policisë, lënda plasëse ka shpërthyer...

Iu vendos lëndë plasëse në afërsi të banesës, rrëfehet për herë të parë 17-vjeçarja

Ka reaguar për herë të parë 17-vjeçarja, së cilës iu vendos një sasi tritoli në afërsi të banesës mbrëmjen e djeshme. E mitura është shfrytëzuar...

Vendosi lëndë plasëse afër banesës së adoleshentes së abuzuar, identifikohet autori

Policia ka identifikuar autorin e ngjarjes së mbrëmshme, i cili kishte vendosur një sasi tritoli në oborrin e një banese në Fushë Krujë. Mësohet se...

Vendoset lëndë plasëse pranë një banese në Fushë Krujë

Një sasi tritoli është gjetur pranë një banesë në periferi të Fushë Krujës. Fatmirësisht lënda plasëse nuk ka shpërthyer, pasi e zonja e shtëpisë e...

Të fundit

Turqia zgjat misionin e eksplorimit në Mesdhe, pritet reagimi i Greqisë

Turqia ka njoftuar se të zgjasë misionin kërkues të anijes së saj “Oruc Reis” në zonën e shumë kontestuar në Mesdheut lindor deri në...

Armenia dhe Azerbajxhani bien dakord për një armëpushim të ri

Një armëpushim humanitar do të hyjë në fuqi të hënën në mëngjes në luftimet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit për Nagorno-Karabakun, tha të dielën një...

Sulltan Edi Rama dhe nënshtetasit e pabindur të tij

Nga Arlind Qori Edi Rama ka një vit që hesht përballë urisë dhe rezistencës së naftëtarëve. Ditët e fundit, si i yshtur nga forca të...

Humbja kundër Realit, i shkakton pasoja të rënda Barçës, humb lojtarin kryesor

Humbja në shtëpi ndaj Realit të Madridit ka shkaktuar pasoja të rënda tek ekipi i Barcelonës. Klubi katalanas bëri të ditur, se futbollisti brazilain, Filip...

Mitsotakis: E drejta e Greqisë për t’u zgjeruar me 12 milje nuk diskutohet

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka folur për herë të parë në parlement lidhur me dakordësinë me Shqipërinë për të çuar në Hagë çështjen e...