E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Rama vizitë në Turqi me ftesë të Erdoganit, zbulohet tema e diskutimeve

Kryeministri Edi Rama do të bëjë një vizitë zyrtare në Turqi në 6 janar me ftesë të Presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan, tha të martën Drejtoria e Komunikimit e Turqisë.

Në fokus të diksutimeve do të jenë marrëdhëniet dypalëshe midis Turqisë dhe Shqipërisë si dhe hapat për të përmirësuar bashkëpunimin mes dy vendeve, shkruajnë mediat turke.

Në deklaratë thuhet gjithashtu se do të shkëmbehen edhe mendime për zhvillimet aktuale rajonale dhe ndërkombëtare.

Muajin e kaluar, Rama vlerësoi performancën e Turqisë në luftën e saj kundër koronavirusit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...