Politikë

Paloka: Rama sapo zbatoi rekomandimin e dytë të Bashës


               Publikuar në : 20:28 - 09/12/19 L M

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka deklaruar se rekomandimet e kryedemokratit Lulzim Basha po vihen në zbatim nga kryeministri Edi Rama.

Përmes një postimi në “Facebook”, Paloka shkruan se deri më tani, nga tre pikat që propozoi Basha, ka mbetur pa u plotësuar vetëm e treta: “150 milionë eurot që ka parashikuar buxheti t’ia japë 10 oligarkëve,  t’i përdorë për të rikthyer në normalitet jetën e qindra e mijëra familjeve të dëmtuara”.

Postimi i plotë i Palokës:

Ja dhe rekomandimin e dyte te Lulzim Bashes e vuri ne zbatim , 500 inxhinieret i paska gjetur per ti nxjerre ne terren.

Tani, nga tre pikat qe rekomandoi Basha ka mbetur vetem e treta; 150 milion eurot qe ke parashikuar ne buxhet per 10 oligarke, kaloi per t’ju rikthyer jeten normale qindra mijera familjeve te demtuara e traumatizuara dhe pastaj mund te marresh gjithe “meritat” .

Nje mbledhje “parlamenti” e ke, ju a heq oligarkeve dhe ja kalon shqiptareve qe kane mbetur rrugeve ne mes te dimrit. Ne fund te fundit parate qe ju ke grabitur po ju kthen…apo kjo pika e trete te dhemb shume? Te leshosh tek parate dhe pushteti per te lehtesuar sado pak jeten e shqiptareve, per ty eshte te kerkosh shume…?!


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT