E martë, 23 Shkurt, 2021
11 C
Tirana

Ndryshime në Policinë e Shtetit, ja shefat e komisariateve që lëvizin

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka bërë disa ndryshime ditën e sotme në polici, të cilat prekin disa shefa komisariatesh në Tiranë, Vorë dhe Kavajë.

Raportohet se Aliosha Broka, i cili më parë ka drejtuar komisariatin në Kavajë, është emëruar shef i komisariatit në Vorë.

Ndërsa Sali Skura, që ishte shef i komisariatit nr. 5 në Tiranë është emëruar në Kavajë. Ndërkohë Altin Lala është vendosur si shef i ri i komisariatit nr. 5 në Tiranë. Bëhet me dije se ndryshime të tilla kanë prekur edhe shefat e krimeve në disa komisariate.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vuçiç: Na pret një presion i madh për ta njohur Kosovën

Presidenti Aleksandër Vuçiç, pas mbledhjes në Partinë Progresive Serbe ka folur në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi. Sipas Gazeta Express, Vuçiç ka thënë se vendi po përballet...

Basha: Taksa e sheshtë 9%, çlirim për financat e sipërmarrjes shqiptare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet se ulja e taksës nga 15 në 9%, do të çlirojë financat e sipërmarjes shqiptare. Teksa publikoi një...

Brataj vaksinoi shoferin personal? Urgjenca Kombëtare reagon pas akuzave

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore ka reaguar sot pas lajmit të publikuar në rrjetet sociale për vaksinimin e një shoferi të këtij institucioni. QKUM shprehet...

Detaje të reja për vdekjen e Maradonës, hetuesit përfshijnë dhe dy të dyshuar

Në hetimin për vdekjen e Diego Armando Maradonas janë përfshirë edhe dy të dyshuar të tjerë. Ata janë Nensi Forlini, ekzekutive e kompanisë së...

Vrasja e dyfishtë për drogë në Malësi të Madhe/ Mbyllen hetimet për babë e bir

Pesë muaj nga vrasja e Vilson Çutajt dhe Klemend Pepajt në Malësi të Madhe, Prokuroria e Shkodrës ka mbyllur hetimet duke gjetur vetëm një...