E mërkurë, 8 Prill, 2020
23 C
Tirana

Një i vdekur nga koronavirusi në Itali, pezullohen 42 ndeshje

Lexo edhe ...

Greqia regjistron 2 viktima të tjera nga koronavirusi

Brenda 24 orëve të fundit, në Greqi kanë humbur jetën edhe 2 persona të tjerë nga koronavirusi. Sipas autoriteteve shëndetësore, numri i viktimave të shënuara...

Anna Wintour, djali im mjek i infektuar me koronavirus

Drejtoresha e Vogue USA, Anna Wintour ka treguar se djali i saj është gjithashtu i infektuar me koronavirus. "Ai është mjek - shpjegoi ajo në...

Koronavirusi, 30 viktima në Maqedoninë e Veriut

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut ka marrë 30 jetë njerëzish. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën...

Demi Moore në karantinë me ish-bashkëshortin

Në kohë të mira dhe të këqija, madje edhe kur ndahen. Demi Moore po kalon karantinën me ish-burrin Bruce Willis, dhe nuk duket se...

2 muaj pas regjistrimit të rastit të parë në Wuhan të Kinës, koronavirusi ka shpërthyer edhe në Itali. Deri në një urdhër të dytë lidhur me situatën kaotike nga koronavirusi, mësohet se futbolli amator në rajonin e Lombardisë në Itali, do të ndërpresë aktivitetin e tij.

Vendimi në fjalë është marrë nga komiteti rajonal, që ka vendosur të pezullojë 42 ndeshje të kampionateve të ndryshme. Shkak është gjendja kritike në zonë pas 6 rasteve të identifikuara me koronavirus.

Deri në mesditën e sotme, ekipet do të kenë të drejtë të kërkojnë shtyrje të ndeshjeve të tjera të kalendarit, gjithmonë duke u bazuar në situatat e veçanta në secilin ekip apo në varësi të territorit ku ndodhet ekipi.

Në Itali është shënuar viktima e parë nga koronavirusi. Adriano Trevisan, 78 vjeç, ndërroi jetë në spitalin e Schiavonia, në Padova.

Ai ishte në spital prej 10 ditësh, ndërsa nuk ka mundur të mposhtë virusin që ka marrë më shumë se një mijë jetë njerëzish, që prej shpërthimit të tij në Wuhan të Kinës. 78-vjeçari, ish-pronar i një ndërmarrje të vogël ndërtimi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Greqia regjistron 2 viktima të tjera nga koronavirusi

Brenda 24 orëve të fundit, në Greqi kanë humbur jetën edhe 2 persona të tjerë nga koronavirusi. Sipas autoriteteve shëndetësore, numri i viktimave të shënuara...

Anna Wintour, djali im mjek i infektuar me koronavirus

Drejtoresha e Vogue USA, Anna Wintour ka treguar se djali i saj është gjithashtu i infektuar me koronavirus. "Ai është mjek - shpjegoi ajo në...

Koronavirusi, 30 viktima në Maqedoninë e Veriut

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut ka marrë 30 jetë njerëzish. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën...

Demi Moore në karantinë me ish-bashkëshortin

Në kohë të mira dhe të këqija, madje edhe kur ndahen. Demi Moore po kalon karantinën me ish-burrin Bruce Willis, dhe nuk duket se...

Meta: Gëzuar Ditën Ndërkombëtare të Romëve

Presidenti Ilir Meta ka bërë një postim së fundmi në Facebook, posaçërisht për Ditën Ndërkombëtare të Romëve. “Gëzuar Ditën Ndërkombëtare të Romëve! Shoqëria jonë ndonëse...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT