Aktualitet

“Ndërtuesi humbi jetën 2 muaj më parë”, banorët në Durrës dalin në protestë


               Publikuar në : 12:43 - 05/12/19 L M

Pas tërmetit të 26 nëntorit, mijëra qytetarë në Durrës, Tiranë, Laç e shumë vende të tjera kanë mbetur të pastrehë.

Ndërkohë, “Balkan Web” shkruan se 60 familje të një pallati në Durrës janë ngritur në protestë, pasi nuk dinë kujt t’i drejtohen për zgjidhen e situatës. Sipas banorëve të lagjes nr.5, pallatit ku ata banojnë i është vendosur një shirit, pasi nuk lejohet hyrja.

“Inspektorët vendosën shiritin që të mos banojmë. Nuk dimë ku të shkojmë dhe kujt t’i drejtohemi. Ndërtuesi i pallatit ka vdekur 2 muaj më parë”, thanë protestuesit.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT