E enjte, 20 Janar, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

26 nentor

Konferenca e Donatorëve/ Ja sa dhuron SHBA për rindërtimin në Shqipëri

Ndër shtetet që dhanë kontributin e tyre për Shqipërinë ka qenë edhe SHBA. Gjatë konferencës së donatorëve, Mathew Palmer u shpreh se SHBA do të...

Konferenca e donatorëve/ Zbulohet sa dhuroi Suedia dhe Anglia për Shqipërinë

Po zhvillohet në këto momente konferenca e donatorëve në Bruksel, për tërmetin e 26 nëntorit që shkaktoi dëme të mëdha në Shqipëri. Deri më tani...

Pse opozita nuk prodhon dot politikë me tërmetin e 26 nëntorit

Nga Alfred Peza Në ditën kur u mbushën plot 2 muaj nga katastrofa natyrore që goditi Shqipërinë, kemi patur dy qasje të kundërta, mes liderëve...

Gjykata shpall masat për 30 të arrestuarit për tërmetin e 26 nëntorit

Janë shpallur ditën e sotme masat e sigurisë për 30 të akuzuarit e dosjes “Tërmeti”. Gjykata e Tiranës ka dhënë vendimin e saj lidhur me...

Dëmtimet nga tërmeti, policia arreston një tjetër ndërtues

Policia ka arrestuar ditën e sotme biznesmenin e ndërtimit Fejzo Dyrmishi. Arrestimi i tij ka ardhur në kuadër të operacionit të policisë, për arrestimin e...

“Me rakinë e Tiranës, ne lajmë xhamat”/ Batutat e Ramës me familjen në Farkë

Kryeministri Edi Rama bashkë me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj kanë vizituar ditën e sotme një familje të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Familja...

Viti kur natyra vendosi të na mbyllë (përkohësisht) gojën

Nga: Skënder Minxhozi Sherr partish ka pasur kurdoherë. Nuk mbajmë mend një vit të qetë. Tërmete si ai i 21 shtatorit dhe sidomos i 26...

Ja ku e kaluan Rama dhe Veliaj natën e Vitit të Ri

Kryeministri Edi Rama së bashku me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj kanë vizituar mbrëmjen e 31 dhjetorit disa nga familjet e mbetura pa shtëpi...

Rama nderon me medalje zjarrfikësin hero që shpëtoi dy jetë nën rrënoja

Kryeministri Edi Rama ka nderuar sot me medalje zjarrfikësin Luan Kapaj, i cili ishte pjesë e aksionit të madh për shpëtimin e personave pas...

Dalin shifrat/ Ja sa banorë të prekur nga tërmeti do kalojnë Vitin e Ri në çadra

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi ka bërë publik bilancin përfundimtar të dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Gjatë fjalës së...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...