E shtunë, 28 Mars, 2020
11 C
Tirana

“Po zhvillon një raketë të fshehtë balistike”, superfuqitë në “sulm” ndaj Iranit

Lexo edhe ...

Rama: Ata që shajnë e mallkojnë do t’i mohojnë ato që thonë sot

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një video përmes së cilës tregon se aksioni humanitar për të ndihmuar njerëzit në nevojë në këto...

30 mjekë dhe infermierë drejt Italisë/ Meta: Mirënjohje dhe krenari

30 mjekë dhe infermierë shqiptarë janë nisur ditën e sotme në drejtim të Italisë, e cila prej javësh është gjunjëzuar nga koronavirusi. Qeveria shqiptare ka...

Kosovë/ Shkon në 90 numri i të prekurve nga koronavirusi

Autoritetet në Kosovë kanë pohuar se janë konfirmuar 2 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin total të të infektuarve në 90. Instituti...

Soreca: Një arsye më shumë pse Shqipëria duhet të hyjë në BE

Qeveria shqiptare vendosi që të ndihmojë Italinë duke i dërguar 30 mjekë dhe infermierë në këtë periudhë të vështirë, ku shteti fqinj është gjunjëzuar...

Samiti i djeshëm i NATO-s i ka gjetur të shqetësuara një pjesë prej superfuqive botërore. Tre nga vendet kryesore evropiane, Franca, Gjermania dhe Britania e Madhe kanë artikuluar shqetësime serioze në lidhje me një sistem që po ndërton Irani.

Sipas letrës së tyre të përbashkët, Irani po ndërton raketa balistike të afta për të bartur armë bërthamore.

Zhvillimi i tilla sistemeve është në kundërshtim me rezolutën e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, në marrëveshjen bërthamore të nënshkruar në 2015 ndërmjet superfuqive botërore dhe Iranit.

Ministria e Financave urdhër Thesarit: Asnjë kokërr leku për prokurimet publike

Nga ana tjetër, kujtojmë që në muajin maj të vitit të kaluar, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u tërhoq nga marrëveshja bërthamore.

Uashingtoni e ka akuzuar gjithashtu Iranin se po punon për të zhvilluar raketa bërthamore, pohime këto që Teherani i mohon.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Rama: Ata që shajnë e mallkojnë do t’i mohojnë ato që thonë sot

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një video përmes së cilës tregon se aksioni humanitar për të ndihmuar njerëzit në nevojë në këto...

30 mjekë dhe infermierë drejt Italisë/ Meta: Mirënjohje dhe krenari

30 mjekë dhe infermierë shqiptarë janë nisur ditën e sotme në drejtim të Italisë, e cila prej javësh është gjunjëzuar nga koronavirusi. Qeveria shqiptare ka...

Kosovë/ Shkon në 90 numri i të prekurve nga koronavirusi

Autoritetet në Kosovë kanë pohuar se janë konfirmuar 2 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin total të të infektuarve në 90. Instituti...

Soreca: Një arsye më shumë pse Shqipëria duhet të hyjë në BE

Qeveria shqiptare vendosi që të ndihmojë Italinë duke i dërguar 30 mjekë dhe infermierë në këtë periudhë të vështirë, ku shteti fqinj është gjunjëzuar...

Lista e plotë e bizneseve që mund të punojnë pa pengesa dhe orare

Pavarësisht masave kufizuese për të ndaluar përhapjen e koronavirusit, 106 biznese lejohen që të ushtrojnë aktivitetin e tyre tregtar. Por, disa të tjera, 34 të...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT