E martë, 19 Janar, 2021
4 C
Tirana

Etiketa

banesat

VIDEO/ ‘Qentë le të lehin, karvani do të ecë më shpejt përpara’, Rama ka një mesazh për opozitën

Kreu i qeverisë Edi Rama ka publikuar një video nga procesi i rindërtimit në Shijak, ndërsa jep edhe disa shifra, të cilat i shoqëron...

Digjen dy banesa në Shkodër, dyshohet për shkak të një shkëndijë elektrike

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në fshatin Juban të Shkodrës, teksa dy banesa janë shkrumbuar nga zjarri në orët e pasdites. Fatmirësisht në...

“Rindërtimi do të zgjasë deri në 2021”/Margariti tregon prioritetet e qeverisë

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka folur në lidhje me procesin e rindërtimit të banesave, për banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. E...

Nënshkruhet marrëveshja, Turqia do të ndërtojë 500 banesa në Laç

Kryeministri Edi Rama bashkë me ministrin turk të Mjedisit, Murat Kurum kanë nënshkruar sot marrëveshjen e bashkëpunimit për ndërtimin e 500 banesave nga Turqia. Rama...

Asnjë incident/ Shemben për 3 orë 5 godinat te “Astiri”

Sot janë shembur 5 objektet në Lotin e parë të Unazës së Re, tek ish-sheshi "Shqiponja". Aksioni nisi mëngjesin e sotëm në orën 06:00,...

“Me rakinë e Tiranës, ne lajmë xhamat”/ Batutat e Ramës me familjen në Farkë

Kryeministri Edi Rama bashkë me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj kanë vizituar ditën e sotme një familje të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Familja...

Procesi i rivlerësimit, ndryshojnë rregullat për shitjen e banesave

Duke filluar që nga java e ardhshme pritet të nisë procesi i rivlerësimit të banesave. Procesi do të zgjasë deri në muajin shtator, ndërsa nga...

E falenderoi për ndihmat/ Balla: Përgjigjja e Princit të Kurorës së Abu Dhabit

Kryetari i Grupit Parlamentar në PS, Taulant Balla ka takuar sot Princin e Kurorës së Abu Dhabit, Sheikh Mohammed bin Zayed al Nahyan gjatë...

Spaho publikon denoncimet: Pse s’ndihmohen këto 2 familje të prekura nga tërmeti

Nënkryetari i PD Edmond Spaho ka publikuar rastin e dy familjeve që janë prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Bëhet fjalë për familjen e Dalip...

“Kemi dalë këmbadoras”, e moshuara tregon tmerrin që përjetuan. Kërkesa e Ramës

Kryeministri Edi Rama zhvilloi ditën e sotme disa takime me banorët e fshatit Rrubjekë të Shijakut, për të parë më nga afër gjendjen e...

Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...