E enjte, 20 Janar, 2022
12.5 C
Tirana

“Lulzim Basha ku je futur?”, Balla: S’ke faj për sa kohë të drejton Berisha

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, apelon ndaj kreut të PD-së, Lulzim Basha, që të distancohet nga dhuna, duke iu referuar protestave të dhunshme që po zhvillohen për vrasjen e 25-vjeçarit, Klodian Rasha. Balla shkruan se sa kohë që Sali Berisha do drejtojë PD, partia e tyre do të ketë vizion rrëmujën.

“Sa kohë Sali Berisha të drejtojë PD, kjo parti do të ketë vizion rrëmujen, program vandalizmin dhe ekip katrahurën! Lulezim Basha ku je futur? Dil dhe distancohu nga dhuna apo s’e ben dot, s’ke faj!”, shkruan Balla.

Një ditë më parë, kryetari i Partisë Demokratike, në një konferencë për mediat është shprehur se Edi Rama është e keqja më e madhe e këtij vendi.

Basha në fjalën e tij është shprehur se është e papranueshme sjellja e tij, pas vrasjes së 25 vjeçarit, Klodian Rasha, i cili heshti tre ditë dhe nuk gjeti kohë të ngushëllonte familjen.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...