Aktualitet

Kundërshton policinë dhe thyen traun e portit, pranga 39-vjeçarit në Durrës


               Publikuar në : 09:28 - 14/01/20 B H

Një 39-vjeçar ka rënë në prangat e policisë mëngjesin e sotëm në Durrës.

Mësohet se shtetasi ka kundërshtuar policinë dhe ka thyer traun e portit me makinën e tij tip “Land Rover”.

Policia ka bërë me dije se shtetasi ka qenë duke i dhënë makinës nën efektin e alkoolit. 39-vjeçari pritet të përballet me akuzat për veprat penale ‘Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt’, ‘Kundërshtim i punonjësit që kryen detyrë shtetërore’ dhe ‘Shkatërrim prone’.

 


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT