E diel, 9 Maj, 2021
27 C
Tirana

Etiketa

porti

Kapen 200 kg kokainë në Portin e Durrësit, konteineri vinte nga Ekuadori

Një sasi prej 200 kg kokainë, e fshehur në tavanin e një konteineri, është sekuestruar në portin e Durrësit. Ka qenë fillimisht skaneri që ka...

”Tenderimi i portit”/ PD Vlorë kallëzon në SPAK minsitren Balluku

Partia Demokratike në Vlorë, ka kallëzuar në SPAK ministren e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Ballukun, për shkelje në procedurën e tenderimit të Portit të...

Pse po vriten të fortët e Durrësit? Kikia: Janë interesa të mëdha në port

Durrësi është përfshirë nga një seri ngjarjesh kriminale, ku viktima më e fundit për llogari të bandave ishte Edmond Koçi, i njohur ndryshe si...

Nuk ndalen koncensionet, qeveria do të japë me PPP portin në Vlorë

Qeveria shqiptare po përgatit koncesionin e radhës, teksa së ka autorizuar dy ministri, të Infrastrukturës dhe të Bujqësisë për nisjen e procedurave për përgatitjen...

Bylykbashi kap ‘gafën’ e Ramës në Durrës: I hoqi qytetit 300 vite histori

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka kapur në gabim kryeministrin Edi Rama. Kreu i qeverisë, gjatë një bashkëbisedimi ditën e sotme me qytetarët në...

Shqipëria paditet në arbitrazh për koncesionin e terminalit të kontejnerëve në Durrës

Kompania ‘Durrës Container Terminal’ Sha dhe investitorë të tjerë në koncesionin e përpunimit të kontejnerëve në  portin e Durrësit, kanë bërë një padi në...

Imazhet satelitore tregojnë katastrofën e vërtetë të shpërthimit në Bejrut

Imazhet satelitore japin një pasqyrë më të qartë të shtrirjes së vërtetë të shkatërrimit në Bejrut pasi një depo e mbushur me kimikate të...

Shqiptarët që ndërtuan Libanin dhe modernizuan shtetin e Lindjes së Mesme

Shpërthimi në Bejrut shkatërroi veprën e inxhinierit Filip Shiroka, projektoi skelën e portit të kryeqytetit libanez, që ishte nga më të mëdhatë në Lindjen...

Kundërshton policinë dhe thyen traun e portit, pranga 39-vjeçarit në Durrës

Një 39-vjeçar ka rënë në prangat e policisë mëngjesin e sotëm në Durrës. Mësohet se shtetasi ka kundërshtuar policinë dhe ka thyer traun e portit...

Detajet/Bllokohet në port një sasi heroine e kokaine, një person e kishte fshehur në trup

Mbrëmjen e sotme, policia raportoi për kapjen e një sasie droge në Portin e Durrësit. Lënda narkotike është zbuluar gjatë kontrollit të udhëtarëve dhe...

Të fundit

Liderët e opozitës nuk kanë dimensionin e burrit, janë adoleshentë

Nga Spartak Ngjela Si nuk u rritën një herë në moshë individët që duan të drejtojnë Shqipërinë, apo edhe ata që e kanë drejtuar atë! Nuk...

Aksident në Berat-Skrapar, mjeti bie nga ura, plagoset rëndë 28-vjeçarja

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Berat-Skrapar, në fshatin Vërtop. Mjeti tip Audi,me targa AA 723 LK, që drejtohej nga një 28-vjeçare është rrëzuar...

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Armando Sadiku shënon dy gola në Bolivi

Mungesa e golit në kampionatin e Bolivisë, ku është transferuar gjatë merkatos së janarit, kishte filluar t’i shndërrohej në një makth Armando Sadikut Por më...

Tiranë / 3 aksidente brenda orës, për fat të mirë pa pasoja të rënda

Tiranë/Informacione paraprake Më datë 09.05.2021, rreth orës 14:10, në rrugën “Gjin Bue Shpata” mjeti me drejtues I. S., ka përplasur biçiklistin shtetasin V. Sh., 65...