E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

VIDEO/ Gropa “përpin” autobusin në Kinë, raportohen 6 viktima

Një ngjarje e rëndë është regjistruan ditën e djeshme në Kinë, teksa autobus dhe disa kalimtarë ranë në një gropë e cila u hap papritmas në rrugë.

Incidenti u shënua pasditen e djeshme në Xining, kryeqytet i provincës Qinghai, ndërsa deri më tani raportohet për 6 viktima dhe 10 persona të zhdukur.

Mediat e huaja bëjnë me dije se 16 persona të tjerë janë dërguar në spital për shkak të lëndimeve të marra. Operacionet për kërkim-shpëtimin e njerëzve vazhdojnë, ndërsa nuk dihen ende shkaqet e kësaj ngjarjeje.

 

Gropat e mëdha në rrugë nuk janë të pazakonshme në Kinë dhe shpesh për to fajësohet mungesa e cilësisë së ndërtimit.

Prestigjiozja “The Guardian” sjell në memorie një tjetër ngjarje të ngjashme e cila ka ndodhur në vitin 2013. Sipas kësaj medie, 5 persona mbetën të vdekur pas hapjes së një grope dhjetë metra të gjerë në portat e një qendre industrial në Shenzhen.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...