E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Shpërthimi i vullkanit në Filipine, çifti vijojnë të ‘pashqetësuar’ ceremoninë

Ditën e djeshme u bënë virale në rrjetet sociale fotot e një dasme në Filipine, ku në sfond dukej shpërthimi i vullkanit Taal.

Në kohën kur burri dhe gruaja dolën para altarit, qielli ishte pushtuar nga hiri i vullkanit që nuk ndodhej shumë larg tyre. Çifti Chino dhe Kat Palomar u zotuan për besnikëri ndaj njëri-tjetrit nën renë gjigante të hirit të vullkanit.

“Për habi, dasmorët ishin të qetë, pavarësisht shtëllungës së madhe të tymit dhe hirit që dukej qartë në prapavijë”, tha fotografi i dasmës.

Sipas fotografit, vullkani shpërtheu një ose dy orë para fillimit të ceremonisë së dasmës teksa pohon se hiri kishte filluar të binte edhe në vendin ku u mbaj ceremonia.

Ndërkohë më shumë se 24 mijë persona u detyruan të evakuojnë shtëpitë e tyre si pasojë e shpërthimit të këtij vullkani.

https://www.youtube.com/watch?v=piZ4k5Soax4

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...