E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

autobus

Sulm terrorist në Kosovë? Tre të vrarë nga të shtënat me kallashnikov

Policia po heton në disa pista, lidhur me vrasjen që tronditi Kosovën mbrëmjen e djeshme, ku mbetën të vrarë dy nxënës dhe shoferi i...

“VIDEO 3D” e aksidentit në Bullgari, si u përplas autobusi

Në mediat maqedonase është publikuar një video 3D ku tregon skenën si ndodhi aksidenti tragjik me 46 të vdekur në Bullgari. Aktualisht ka komente...

Detaje të reja nga aksidenti tragjik me 46 të vdekur në Bullgari

Të paktën 46 persona, duke përfshirë 12 fëmijë, vdiqën kur një autobus u përplas dhe mori flakë në Bullgarinë perëndimore, thonë zyrtarët. Autobusi ishte...

Autobusi i linjës Libohovë-Tiranë del nga rruga, plagoset pasagjerja

Mëngjesin e sotëm, një aksident ka ndodhur në aksin nacional Gjirokastër-Kakavijë, në afërsi të fshatit Dervician, ku një autobus i linjës Libohovë-Tiranë ka dalë...

Aksident në aksin Rubik-Rrëshen, humb jetën një person

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Rubik-Rrëshën. Sipas informacioneve paraprake nga policia, bëhet me dije se një...

Shkrumbohet autobusi i parkuar, dyshimet e para të policisë

Gjatë natës është shkrumbuar një autobus në pronësi të shtetasit me inicialet B. T., i cili ishte i parkuar. Rasti në fjalë ka ndodhur...

E rëndë në Peru/ Autobusi me minatorë bie në humnerë, 27 të vdekur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Peru, ku si pasojë e një aksidenti ndërruan jetë 27 persona, të cilët ishin punëtorë të një...

Greqi/ Autobusi u vonua në stacion, të rinjtë rrahin shoferin

Një shofer autobusi në Greqi është rrahur brutalisht nga gjashtë të rinj, pasi urbani ishte vonuar për të mbërritur te stacioni. Dy ditë më parë,...

Klubi nxjerr autobuzin në shitje, futbollisti tallet me pronarët e Interit

Pas krizës ekonomike që i kaploi, pronarët e Interit, shoqëria Jiangsu vendosi të heqë dorë nga investimet ne futbollin kinez, gjë e cila çoi...

Poloni/ Rrëzohet në kanal autobusi me ukrainas, 6 të vdekur

Një autobus me dhjetëra ukrainas ka rënë në një kanal në Poloni, duke lënë të vdekur të paktën gjashtë persona dhe duke plagosur 41...

Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...