E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Si duket Australia pas zjarreve, pamjet tronditëse nga sateliti (FOTO)

Zjarret në Australi është padyshim një nga ngjarjet më të rënda të këtij viti. Deri tani 27 persona kanë humbur jetën, 1 miliardë kafshë kanë ngordhur si dhe janë shkatërruar 2100 shtëpi.

Zjarri shkatërroi zonat pyjore që ishte shtëpi për miliardë kafshë të kontinentit. Disa prej tyre janë në listën e kafshëve të rralla që rrezikojnë zhdukjen.

Së fundmi janë publikuar dhe disa foto nga sateliti të zonave si Forster, Harrington, Nana Glendhe Wallabi Point, ku duket qartazi dëmet që zjarri ka lënë pas.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...